Zastosowanie ogrzewaczy gazowych

Są pomieszczenia, które nie muszą mieć stałego ogrzewania. Pomieszczenia te to między innymi przyczepy kempingowe i domki letniskowe. W pomieszczeniach tych w roli ogrzewania sprawdzą się ogrzewacze gazowe.

Jaki rodzaj ogrzewacza gazowego wybrać?

Ogrzewacze gazowe to dobre rozwiązanie dla osób, które szukają taniego i jednocześnie ekologicznego źródła ogrzewania domu letniskowego albo przyczepy kempingowej. Urządzenia te sprawdzą się także w domach jednorodzinnych. Na rynku dostępne są ogrzewacze, które pobierają powietrze potrzebne do spalania bezpośrednio z pomieszczenia, w którym się znajdują oraz takie, które mają przewód powietrzno-spalinowy. Długość tego przewodu może wynieść nawet kilkadziesiąt centymetrów, dlatego można ich używać wyłącznie w tych pomieszczeniach, które mają jedną ścianę zewnętrzną. W przypadku ogrzewaczy pobierających powietrze z pomieszczenia, w którym się znajdują musi być bardzo sprawna wentylacja: spaliny wydostają się na zewnątrz pomieszczenia poprzez przewód wentylacyjny. Większość ogrzewaczy gazowych dostępnych na rynku zasilana jest gazem propan butan, chociaż są i takie, które mogą być zasilane gazem ziemnym.

Gdzie ustawić ogrzewacz gazowy?

Ogrzewacz gazowy nie może stać w pobliżu przedmiotów, które są wykonane z materiałów łatwopalnych; nie można go więc ustawić na przykład w pobliżu tapicerowanych mebli czy ścian wykończonych boazerią. Pracującego ogrzewacza nie można zasłaniać firanką czy zasłoną, nie należy go też ustawiać za meblami. Należy znaleźć dla niego takie miejsce, w  którym powietrze oraz emitowane przez nie ciepło będzie mogło swobodnie krążyć. Tylko tak ustawiony ogrzewacz spełni swoją rolę, czyli ogrzeje pomieszczenie, w którym się znajduje.

Ogrzewacz gazowy sprawdzi się jako źródło ogrzewania w domu letniskowym czy przyczepie kempingowej. Może też być awaryjnym źródłem ogrzewania w domu jednorodzinnym. Nie ogrzeje całego domu, ale jedno niezbyt duże pomieszczenie na pewno. Warto więc rozważyć jego zakup. Interesującą wersją ogrzewaczy gazowych są te przeznaczone na tarasy. Można je obecnie kupić u wielu producentów, m.in. u Kratek: https://kratki.com/sklep/pl/category/32/ogrzewacze-gazowe

Dodaj komentarz