Zadbaj o swój majątek

Zadbaj o swój majątekOszczędzać, ale jak? Wiele osób szuka skutecznego sposobu na oszczędzanie. I o ironio największym problemem nie jest tu wcale brak gotówki, ale o wiele częściej konsekwencji, bo przecież zawsze znajdzie się dobry powód do naruszenia oszczędności albo do wyrzeczenia się oszczędzania w danym miesiącu.

Zawsze trafią się przecież jakieś pilniejsze wydatki. To podejście szarego Kowalskiego, ale także ludzie dużo zamożniejsi, przedsiębiorcy, którym zależy na pomnażaniu posiadanego kapitału poszukują narzędzi by to skutecznie zrealizować.

Odpowiedzią jest…

Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitałowy czyli inaczej mówiąc polisa inwestycyjna. Najczęściej jest ona składową ubezpieczenia na życie i dożycie. Produkt swego czasu wzbudził na naszym rynku dużo kontrowersji. Przyczyną takiej sytuacji był fakt, że to narzędzie było proponowane osobom, które nie rozumiały do końca zasad jego działania i same też mało wiedziały o inwestowaniu. Dlatego straciły duże pieniądze. Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitałowy to narzędzie zdecydowanie dla najbardziej doświadczonych inwestorów o ugruntowanej sytuacji finansowej.

O co chodzi?

Większość wpłacanej co miesiąc składki inwestowana jest w fundusze inwestycyjne. Natomiast znikomy jej procent jest polisą na życie i dożycie. Dużym plusem jest to, że inwestując w ten sposób możemy pominąć płacenie tzw. „podatku Belki” od zysków kapitałowych.

Ścisły harmonogram wpłat

To naprawdę bardzo mocno dyscyplinuje. Zwłaszcza, że jeżeli spóźnimy się ze składką na ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy możemy stracić wszystkie pieniądze.

Bez postępowań sądowych

W kwestii dziedziczenia. Struktura prawna polisy pozwala wskazać bezpośrednio uposażonych i pominąć procedurę nabycia spadku. A dodatkowo pieniądze, które gromadzi ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy nie mogą podlegać egzekucji komorniczej. To doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą zabezpieczyć dodatkowo swój majątek.

Kto chce bardziej postawić na polisę

Może to uczynić. Są produkty, które dzielą składkę tak, że tylko część przeznaczona zostaje na inwestycje, a pozostała na normalną polisę, z której świadczenie zostanie przekazane naszym uposażonym bliskim.

Zapłać jednorazowo

Tak jak już wspominaliśmy na ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy wpłacać możemy co miesiąc według ściśle wyznaczonego harmonogramu lub jednorazowo. Wpłacamy w ten sposób ustaloną kwotę i blokujemy ją na jakiś czas. Nie ma konieczności dopłacania, ale jeśli chcemy to uczynić z reguły nie ma z tym większego problemu.

Inwestuj sam albo z algorytmem

Jeśli nie czujesz się na siłach aby śledzić trendy rynkowe możesz lokować pieniądze w fundusze inwestycyjne za pomocą gotowych, starannie opracowanych algorytmów. Warto skorzystać również z pomocy specjalisty jeżeli nie mamy nadmiaru czasu aby starannie zająć się doborem odpowiednich narzędzi.

Dodaj komentarz