Zabezpieczenie naszych pociech

Zabezpieczenie naszych pociechTo dla rodziców jedna z najważniejszych rzeczy bez względu na to jak na daną chwilę wygląda zasobność ich portfela. Odkładając nawet jedynie 100 złotych w skali miesiąca można w ciągu kilkudziesięciu lat odłożyć okrągłą sumę na wkład mieszkaniowy lub studia. Ubezpieczenie dla dziecka może być jednak realizowane na różne sposoby.

Narzędzie do mądrego inwestowania

Czemu nie. Fundusze inwestycyjne to dobre rozwiązanie dlaczego więc nie lokować pieniędzy w polisach inwestycyjnych. Zgromadzony kapitał może być zdecydowanie wyższy niż saldo wpłat jednak pod warunkiem sprzyjającej sytuacji na rynkach i tego, że jej właściciel zna się na inwestowaniu. Największym „ale” tego rodzaju ubezpieczenia dla dziecka jest brak gwarancji wypłaty jakiegokolwiek kapitału.

Można wybrać bezpieczniejszy wariant

A mianowicie polisę posagową, która zawiera gwarancję wypłaty kapitału. To instrument finansowy, w którym teraz odkładasz małe kwoty, by w ustalony terminie przykładowo po 20 latach Twoje dziecko otrzymało znacząco wyższą od zgromadzonej kwotę, przykładowo na studia. Może ją otrzymać jednorazowo bądź w ratach. W przypadku przedwczesnej śmierci otrzyma też rentę. Czy to się opłaca? W ciągu 20 lat zbierzesz jakieś 24 000 kapitału, a wypłata wyniesie około 40 000 złotych. A to wszystko dzięki małym wkładom miesięcznym.

Można też klasycznie

Czyli jeśli nie masz zaufania do wymienionych wcześniej narzędzi możesz zawrzeć klasyczną polisę na życie. Zero ryzyka. Z góry będziesz znał sumę ubezpieczenia. Będziesz pewny, że w razie Twojej śmierci rodzina nie zostanie bez zabezpieczenia. Ubezpieczenie dla dziecka w taki sposób zadziała jeśli wskażesz je jako osobę uposażoną. Wtedy nie ma też mowy o jakichkolwiek procedurach sądowych i czekaniem w związku z koniecznością nabycia spadku. To nie wszystko. Jeśli nie stanie Ci się nic złego zgromadzone pieniądze możesz wypłacić po przejściu na emeryturę i spożytkować dla siebie lub wypłacić je w inny sposób.

Na co zwracać uwagę?

Najistotniejsze są warunki odstąpienia od umowy i te związane z przerwą w płaceniu składek. Po prostu należy zwracać uwagę na to aby nie stracić wszystkich pieniędzy, właśnie w przypadku zaistnienia tego typu okoliczności.

Im krótszy czas trwania polisy, tym mniejsze ryzyko, że gromadzone przez lata pieniądze z jakiegoś powodu przepadną.

Ważne są też wykluczenia. Dlatego należy zawsze uważnie zapoznać się z regulaminem. Ubezpieczenie dla dziecka może nie zostać wypłacone gdy popełnisz, samobójstwo, będziesz sprawcą wypadku, w którym poniesiesz śmierć, stanie się to na skutek wypadku wodnego lub lotniczego.

Dodaj komentarz