Z jakimi kosztami wiąże się ubezpieczenie na życie?

Cena jaką trzeba będzie zapłacić za polisę na życie jest w dużej mierze uzależniona od kilku indywidualnych czynników. Miej na uwadze, że jedynie agent ubezpieczeniowy jest w stanie podać orientacyjne koszty ubezpieczenia na życie.

Wobec czego, jakie czynniki mogą mieć wpływ na cenę ubezpieczenia? Otóż, okazuje się, że dwie najważniejsze kwestie, od których najbardziej jest uzależnione ryzyko ubezpieczeniowe. Jednym z nich jest to stan zdrowia oraz wiek osoby ubezpieczonej. Większość przykładowych ofert towarzystw ubezpieczeniowych oferuje produkt, w którym to wraz z wiekiem rośnie wysokość składki. Co więcej, Towarzystwo Ubezpieczeniowe osoby młodej dajmy na to 24-letniej osoby oferuje ubezpieczenie na życie z sumą 100 tys. zł za 60 złotych miesięcznie. Z kolei osoba w wieku 51 lat za taką samą polisę będzie musiała zapłacić trzy razy więcej.

Ubezpieczenie w młodym wieku

Wnioski są takie, że zdecydowane lepiej jest się ubezpieczać będąc młodym. Musisz jednak zdawać sobie sprawę z tego, że zdarzają się wyjątki. Na rynku działa kilka firm ubezpieczeniowych, które proponują identyczną wysokość składki niezależnie od wieku klienta. Pomniejszone koszty poniesie klient innego towarzystwa, które zdecyduje się na wybranie indywidualnego ubezpieczenia grupowego. Zapewne zastanawiasz się teraz dlaczego ubezpieczyciela interesuje stan zdrowia klienta? Otóż, w ankiecie medycznej oraz ewentualnych dodatkowo przeprowadzonych badaniach medycznych firma ubezpieczeniowa stwierdza, jakie jest ryzyko wystąpienia u klienta choroby lub czy istnieje duże ryzyko jego śmierci w trakcie trwania ubezpieczenia. W końcu w obu przypadkach następuje wypłata odszkodowania, dlatego mówi się o ryzyku wypłaty odszkodowania. Stąd też nie trudno jest się domyśleć, że im jest to ryzyko wyższe, tym wyższa będzie sama składka.

Zalety kupna polisy w młodym wieku

Ponadto jeżeli kupimy polisę jako osoby młode, wysokość składki będzie nas obowiązywała przez cały okres polisy, o ile nie będziemy w niej dokonywać żadnych zmian. Warto jest zadbać o podobne kwestie jeszcze jako młode osoby. W ten sposób będziemy mogli płacić składkę dokładnie na tym samym poziomie przez kolejne lata. Jednak ciągle zbyt rzadko nie zdajemy sobie sprawy z zagrożeń, jakie mogą dotknąć nas i bliskie nam osoby. Dokonując zakupu polisy jako młode osoby będziemy mogli utrzymać wysokość składki na stałym poziomie, przy czym warto jest zadbać, aby zakres ochrony został dopasowany do aktualnych potrzeb wobec czego należy zapoznać się z informacjami zawartymi w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Post Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *