Wysokość składki na ubezpieczenie na życie a zawód, który się wykonuje

Wysokość składki na ubezpieczenie na życie a zawód, który się wykonujeUbezpieczenia na życie wykupuje coraz więcej Polaków. Chcemy bowiem zapewnić ochronę sobie oraz swoim bliskim. Bez względu na to, z usług jakiego ubezpieczyciela zdecydujemy się skorzystać, zawsze będziemy musieli opłacać składkę. Wpływ ma nią mnóstwo czynników. Zalicza się do nich między innymi wykonywany przez osobę ubezpieczającą się zawód.

Wskazać można zawody uznawane za całkowicie bezpieczne, w przypadku których ryzyko jakiegokolwiek wypadku jest naprawdę niewielkie. Są jednak i takie profesje, które związane są z wysokim ryzykiem rozmaitych zdarzeń stwarzających ryzyko dla zdrowia oraz życia. Towarzystwa ubezpieczeniowe ostrożnie podchodzą do ubezpieczania osób wykonujących właśnie takie zawody.

Zawody związane ze zwiększonym ryzykiem

Do zawodów, w przypadku których mówić można o zwiększonym ryzyku urazu lub śmierci znajdują się:

  • piloci;

  • górnicy;

  • ratownicy medyczni;

  • ratownicy górscy;

  • osoby wykonujące prace na wysokościach;

  • policjanci;

  • strażacy;

  • żołnierze;

  • osoby zatrudnione w przemyśle ciężkim.

Wypadek może przydarzyć się nawet osobie pracującej w biurze. Ryzyko takiego zdarzenia jest jednak minimalne. W przypadku wymienionych grup wypadek przytrafić może się w zasadzie każdego dnia pracy.

Jak podchodzą do tego ubezpieczyciele?

Towarzystwa ubezpieczeniowe decydują się na stosowanie tak zwanych zwyżek w przypadku osób wykonujących zawody zwiększonego ryzyka. Oznacza to, że osoba ubezpieczająca się będzie zmuszona płacić większą składkę. W ten sposób ubezpieczyciel rekompensuje sobie ponoszone przez siebie ryzyko.

Czy tylko zawód wpływa na wysokość składki?

Oczywiście, że nie. Wskazać można całe mnóstwo czynników, które mają wpływ na to, jak wysoką składkę przyjdzie płacić osobie ubezpieczającej się. Do tych najbardziej istotnych zalicza się między innymi stan zdrowia oraz uprawiany rodzaj sportu. Zwyżki stosowane są w przypadku osób mających trudności ze zdrowiem oraz uprawiających sporty ekstremalne. Towarzystwa ubezpieczeniowe uwzględniają również tak zwane tablice wymieralności.

Post Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *