Wyjazd do Stanów – jak się przygotować?

Wielu z nas marzy o tym, by udać się do Stanów Zjednoczonych. Ilu ludzi, tyle powodów, dla których to warto jest odwiedzić ten kraj. Przez wielu postrzegany jako miejsce możliwości, słynnych drapaczy chmur, hollywoodzkich gwiazd, wspaniałych widoków, niesamowitej przyrody i różnorodności kulturowej.

Od wielu lat przyciąga miliony turystów z całego świata. Z racji faktu, że wcześniejszego uzyskania wizy, wycieczka do Stanów musi być planowana ze znacznym wyprzedzeniem. W końcu nie jest możliwe przed wylotem za ocean nie znalezienie czasu na dokładne przemyślenie zakupu polisy na wyjazd do USA. Dlaczego to takie ważne? Przed podróżą do Ameryki musisz zdawać sobie sprawę z kilku bardzo ważnych kwestii, które będą miały duże znaczenie na komfort podczas wyjazdu. Służba zdrowia jest jedną z najdroższych na całym świcie.

Z jakiego powodu warto mieć ubezpieczenie?

Tym bardziej należy podkreślić wagę zakupu ubezpieczenia przed wyjazdem do tego kraju. Polacy są przyzwyczajeni do tego, że jeśli w ojczyźnie zdarzy im się złamać nogę lub doznać zapalenia wyrostka robaczkowego, to jako ubezpieczeni w NFZ, pojadą do szpitala i po kłopocie. A z kolei po wyjściu ze szpitala nie otrzymają szokującego rachunku, który trzeba będzie opłacić. Tymczasem koszty leczenia tych samych dolegliwości w USA mogą przyprawić o zawrót głowy. Doskonale znane są przypadki, w których to osoba nieubezpieczona otrzymała za wycięcie wyrostka robaczkowego rachunek opiewający na kwotę rzędu niespełna 100 000 zł! Jednodniowy pobyt w szpitalu z powodu silnego bólu brzucha kosztował innego Polaka na wycieczce niecałe 40 000 zł.

Wybór ubezpieczenia

Mówiąc krótko: przed wyjazdem do USA należy bezwzględnie zabezpieczyć swoje zdrowie i finanse. W przeciwnym wypadku narażamy siebie na spore ryzyko. Zdecydowanie warto jest więc zdawać sobie sprawę z podobnych ewentualności a na pewno nie będziemy żałować podjętej przez siebie decyzji. Ubezpieczenie w podróży obecnie oferuje każde towarzystwo ubezpieczeniowe znajdujące się na rynku. Zanim jednak zapadnie decyzja o wyborze określonego bardzo ważne staje się dokładne przeanalizowanie propozycji na tle innych. Dopiero wtedy możliwe staje się podjęcie decyzji o wyborze propozycji, która będzie najlepiej dopasowana do naszych potrzeb. Postarajmy się korzystać z narzędzi udostępnionych na stronach internetowych, które całkowicie za darmo dają możliwość wyliczenia składki na ubezpieczenie turystyczne. Po określeniu swoich potrzeb pojawia się propozycja z wybranego dla nas towarzystwa ubezpieczeniowego.

Dodaj komentarz