Wybieramy polisę na życie: co uwzględniać?

Wybieramy polisę na życie: co uwzględniać?Wykupienie ubezpieczenia na życie jest wśród Polaków coraz powszechniejsze. Już naprawdę bardzo dużo osób decyduje się na skorzystanie z oferty towarzystw ubezpieczeniowych w tym względzie. Chyba wszystkie działające na polskim rynku towarzystwa ubezpieczeniowe oferują polisy na życie. Jest więc w czym wybierać. W związku z tym pojawia się pytanie czym kierować się pod dokonywania wyboru, aby wykupiona polisa okazała się najlepsza.

Oferty towarzystw ubezpieczeniowych są różne. Oznacza to, że nie warto decydować się na usługi pierwszego z nich. O wiele rozsądniej jest przejrzeć oferty kilku ubezpieczycieli i porównać je ze sobą. Wówczas szanse na znalezienie dobrej propozycji istotnie się zwiększają.

Rodzaje ubezpieczeń

W ofercie towarzystw ubezpieczeniowych znajdują się ubezpieczenia terminowe oraz te zawierane dożywotnio. Pierwsze poleca się osobom, które muszą wykupić polisę z powodu zaciąganego w banku kredytu. Dzisiaj większość banków stawia bowiem swoim klientom taki właśnie wymóg. Polisy bezterminowe to rozwiązanie idealne dla tych wszystkich, którzy chcą zapewnić sobie możliwie jak najlepszą ochronę. Wybierać można również między ubezpieczeniami grupowymi a indywidualnymi. Te pierwsze oferowane są w zakładach pracy i zapewniają ochronę także członkom najbliżej rodziny. Ubezpieczenia indywidualne obejmują swoją ochroną jedynie osobę ubezpieczoną.

Wyłączenia

Wybierając polisę na życie, zawsze trzeba zwrócić uwagę na wyłączenia zastosowane przez ubezpieczyciela. Może bowiem okazać się, że to, na czym nam najbardziej zależało, nie jest objęte ochroną. Z towarzystwem ubezpieczeniowym na ogół można negocjować. Często jednak ustępstwa w zakresie ochrony wiążą się z zastosowaniem zwiększonej składki.

Sposób płacenia składek

Obecnie towarzystwa ubezpieczeniowe są w tym względzie naprawdę bardzo elastyczne. Składki można płacić co miesiąc, raz na kwartał, raz na pół roku czy raz na dwanaście miesięcy. Można również zdecydować się na jednorazową składkę. To ostatnie rozwiązanie jest idealne, jeśli dysponujemy sporą sumą pieniędzy.

Post Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *