Wybieramy pędzle do makijażu

Aby perfekcyjnie wykonać makijaż, należy zaopatrzyć się w odpowiednie pędzle. Ich wybór jest obecnie ogromny. Zanim więc udamy się do sklepu warto wiedzieć jakie mamy pędzle i który do czego jest przeznaczony. Nie każdy bowiem pędzel może być używany do nakładania tych samych kosmetyków.

Beaty blender

Tak naprawdę nie jest to pędzel, a gąbka do makijażu, która ma kształt łezki. Przed użyciem należy namoczyć ją w wodzie (wystarczy ta z kranu), a następnie odcisnąć. Decydując się na używanie gąbeczki, możemy być pewni, że uda się nam uzyskać zdecydowanie lepszy efekt niż wówczas, gdy kosmetyk będziemy nakładać palcami. UWAGA: gąbkę należy regularnie myć. W przeciwnym razie szybko stanie się prawdziwym siedliskiem rozmaitych bakterii.

Pędzel ze ściętą górą

To pędzel, który polecić można do nakładania podkładu mającego płynną postać. Jego utrzymanie w czystości nie nastręcza większych problemów. W związku z tym cieszy się ogromną popularnością wśród miłośniczek perfekcyjnie wykonanego makijażu. Po zastosowaniu tego pędzla warto delikatnie wklepać kosmetyk w skórę. Dzięki temu uzyskany efekt będzie zdecydowanie bardziej naturalny. A przecież właśnie na takim zależy każdej kobiecie, która decyduje się podkreślić swoją urodę makijażem.

Pędzel języczkowy

To pędzel, który także poleca się wówczas, gdy nałożyć chcemy płynny podkład. Można go wykorzystywać też do nakładania maseczek. Takie pędzle do makijażu wymagają dużej wprawy, jeśli chodzi o nakładanie barwnych kosmetyków. Dlatego poleca się je doświadczonym kobietom, które używały już różnych pędzli.

Pędzel do pudru mineralnego

Takie pędzle charakteryzują się zaokrąglonym kształtem. Ich włosie jest gęste, ale jednocześnie niezbyt grube. Aby puder nałożyć dobrze i uzyskać tym samym naturalny efekt, należy wykonywać kuliste ruchy. Czy taki pędzel wymaga wprawy? Oczywiście przydaje się ona bardzo, ale jest zdecydowanie mniej potrzebna niż w przypadku pędzla języczkowego.

Odpowiedni pędzel do makijażu pozwoli cieszyć się perfekcyjnie wykonanym makijażem.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/10-do-ust

Dodaj komentarz