Wiele możliwości w ramach jednego funduszu inwestycyjnego

Wiele możliwości w ramach jednego funduszu inwestycyjnegoWspółczesne banki oferują wiele rozwiązań inwestycyjno-oszczędnościowych, pozwalających pomnażać kapitał klienta. Opierając się na obserwacji potrzeb klientów, banki proponują różne produkty, które będą odpowiedzią na te potrzeby.

Zatem nic w tym dziwnego, że prześcigają się w coraz nowszych ofertach produktów, które pomogą w oszczędzaniu, a przy tym pomnożą włożone oszczędności. Tym samym stawiają klienta przed trudnym dylematem – którą z tych możliwości wybrać, tak żeby w zupełności spełniała stawiane wymagania. Biorąc pod uwagę różnorodność propozycji banków jest to spore wyzwanie, szczególnie dla tych osób, które nie dysponują specjalistyczną wiedzą inwestycyjną. Wiele placówek, mając tego świadomość, proponuje pomoc konsultanta, który doradzi jak najlepiej ulokować oszczędności.

Dla każdego

Jednym ze sposobów ulokowania pieniędzy tak, żeby zaoszczędzić, a jednocześnie pomnożyć kapitał jest fundusz inwestycyjny. Fundusze różnią się pod względem potencjalnych możliwości powiększenia oszczędności oraz – co z tym związane – stopniem ryzyka utracenia części zainwestowanych pieniędzy. Zasada jest prosta – im bardziej ryzykowna jest inwestycja, tym więcej można zyskać, i odwrotnie – im ostrożniejsze i bardziej pewne inwestycje, tym mniejszy zysk.

Jeden fundusz, różne potrzeby

Ciekawym rodzajem funduszy inwestycyjnych jest fundusz parasolowy. Na czym polega? W ramach jednego funduszu mieści się wiele subfunduszy o zupełnie innej polityce inwestycyjnej. Mogą one dotyczyć akcji, obligacji, dóbr luksusowych, nieruchomości, rynku pieniężnego i wielu innych. Oprócz odmiennej polityki inwestycyjnej różnią się jeszcze między sobą stopniem ryzyka. Kolejne subfundusze mogą być dodawane z czasem w odpowiedzi na aktualne zmiany rynku. Osoba posiadająca jednostki uczestnictwa może swobodnie przenosić środki pomiędzy subfunduszami bez konieczności płacenia dodatkowego podatku. Podatek jest tylko jeden i uregulowanie go następuje w chwili sprzedaży jednostek uczestnictwa.

Dodaj komentarz