Wakacje na długo pozostające w pamięci

Wakacje dla osób, które wchodzą w dorosłe życie to nie tyle pora odpoczynku, ale przede wszystkim czas inwestowania w siebie. Wielu z nich przyznaje jednogłośnie, że najlepiej są w stanie zrelaksować się, gdy dostają odpowiednią porcję adrenaliny.

Nic więc dziwnego, że dużym powodzeniem cieszą się wśród nich najmodniejsze sporty, czyli wind- oraz kitesurfing, nurkowanie, wakeboarding i obozy paralotniarskie. Warto dodać, że spora część osób łączy wyjazdy z zarabianiem jako opieka nad dziećmi lub pracują jako wychowawcy na obozach dla młodzieży. Młodzi bardzo dobrze zarabiający albo mogący liczyć na pomoc rodziców, wyjątkowo chętnie korzystają z ofert firm organizujących nietypowe wyjazdy.

Jakie wyprawy są popularne?

Należy uwzględnić, że podobne propozycje są przygotowane według potrzeb na indywidualne zamówienia. Wobec czego popularne są wyprawy motocyklowe w Himalajach, czy trekking w Laosie lub spływ Mekongiem. To jednak wciąż niewielki procent wśród polskich turystów, których większość stanowią osoby z dużych miast w wieku 18-29 lat z wykształceniem średnim i wyższym. Należy dodać, że wśród nich coraz to większą popularnością cieszą się oferty spełniające określone potrzeby, np. nurkowanie. Podczas wyjazdów zorganizowanych decydujemy się na wykupienie coraz więcej wycieczek fakultatywnych – nie wystarcza nam już wyłącznie plażowanie. Coraz pewniej czujemy się na obcym terenie, bo lepiej znamy języki i za granicą nie czujemy się już zagubieni, jak to bywało jeszcze dwadzieścia lat temu.

Zabezpieczenie podczas podróży

Wygląda na to, że czas leżenia pod gruszą bezpowrotnie minął, a jako naród jesteśmy coraz bardziej żądni nowych wrażeń. Jedno od lat nie zmienia się – zdecydowanie chętniej wyjeżdżamy na urlop latem niż zimą. Dochody z letnich wyjazdów to wciąż aż 80 proc. całości zysków rynku turystycznego. Niemniej jednak każdy z wyjazdów wymaga odpowiedniego zabezpieczenia w postaci ubezpieczenie w podróży. Tego typu produkty oferowane są w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym wobec czego warto jest pamiętać o zakupie podobnego produktu.

Dodaj komentarz