W jakich sytuacjach zawodzi ubezpieczenie assistance?

Ubezpieczenie assistance obejmuje najczęściej samochodowe awarie. Mogłoby się tak wydawać, że okazuje się, że niekoniecznie. Jeżeli zależy Ci na tym, aby uniknąć przykrych niespodzianek konieczne jest dokładne sprawdzenie kruczków stosowanych przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Wybierając ubezpieczenie assistance koniecznie sprawdź, jakie przewiduje wykluczenia z umowy.

To wcale nie sytuacje ekstremalne, a zdarzenia, których prawdopodobieństwo wystąpienia są duże. Okazuje się bowiem, że obietnice dotyczące holowania czy wypożyczenia samochodu zastępczego nie zawsze jest oczywiste, a umowy zawierają wiele niedociągnięć. Jest ich całkiem sporo i dotyczą częstych samochodowych awarii.

Ubezpieczenie auta typu assistance nie jest możliwe do wykorzystania jeżeli, wystąpi u Ciebie jedna z tych sytuacji:

  • wymiana koła jest fatalnym pomysłem, jeżeli masz już wykupione assistance. Nieudana próba może nieść ze sobą poważne konsekwencje. Źle założone koła powodują, że samochód znosi na boki i ma mniejszą przyczepność. To może doprowadzić do wypadku, szczególnie na mokrej lub śliskiej drodze. Dlatego nie warto samodzielnie wymieniać opony, ale skorzystać z ochrony polisy. A ja wiadomo złapanie gumy jest jednak częstym przypadkiem. Warto jednak dodać, że jest on wykluczony z polisy assistance,
  • nierzadko z assistance wykluczone jest również rozładowanie akumulatora. Za ten stan rzeczy obwinia się zazwyczaj złe warunki atmosferyczne a przede wszystkim zimę Jednak na jego działanie wpływ mają skrajne temperatury – wysokie również. To wtedy zużywa się najszybciej. Dlatego latem akumulator też może się wyładować. Dobra umowa assistance zagwarantuje pomoc w podobnym przypadku.
  • jesteś zdania, że kradzież samochodu Cię nie spotka? Każdego roku policja wszczyna kilkanaście tysięcy postępowań w tej sprawie. Posiadając jedynie AC może okazać się, że jego ochrona nie jest wystarczająca. Często bowiem w umowach określony jest zakres terytorialny ubezpieczenia. Na przykład AC ważne jest tylko w Polsce. Stąd też jeżeli samochód zostanie skradziony za granicą, nie ma możliwości ubiegania się o odszkodowanie.

Idealne ubezpieczenie samochodu uwzględnia przede wszystkim najważniejsze potrzeby użytkowników. Jeżeli przykładowo często podróżujesz po Europie samochodem zadbaj o wykupienie polisy, która zabezpieczy Twój wóz na wypadek kradzieży. Odpowiedz sobie na pytanie: jaki zakres ubezpieczenia samochodu mnie interesuje?