Ubezpieczenie w trakcie wyjazdu turystycznego

Pamiętaj o tym, aby nie dać się wsadzić w gips i odwieźć do kraju! Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że ubezpieczenie turystyczne, jakie możesz wykupisz w polskim zakładzie ubezpieczeń nie jest w stanie zagwarantować leczenia w zagranicznych szpitalach?

Bardzo często okazuje się, że ubezpieczenie w podróży ja zapewnia nas ubezpieczyciel jest najlepszą z możliwych ochroną na wypadek, niespodziewanego zachorowania lub wypadku w podróży. Jeśli okaże się, że potrzebujesz porady lekarza lub hospitalizacji to ochrona ubezpieczeniowa udzieli Ci wszelkiej pomocy i pokryje koszty usług medycznych za granicą.

Jaką polisę wybrać?

Ponieważ polisa znajduje się w ofercie wielu firm warto jest wybrać tą, która jest niekwestionowanym liderem na rynku międzynarodowych ubezpieczeń zdrowotnych. Taki produktu ma raczej formę polisy zdrowotnej aniżeli turystycznej. Pokrywa bowiem koszty leczenia – bardzo często wraz z kompleksową hospitalizacją we wszystkich krajach świata. Niekiedy i odbiega znacznie od typowych polis turystycznych oferowanych przez polskie towarzystwa ubezpieczeń, które to w razie wypadku, czy choroby gwarantują jedynie pomoc niezbędną do doprowadzenia chorego do stanu umożliwiającego transport do kraju. Tam z kolei odbywa się dalsze leczenie, ale już na koszt państwowej służby zdrowia.

Co jest najważniejszym elementem ubezpieczenia?

Najważniejszym elementem ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą jest tak zwana suma ubezpieczenia. Stanowi ona górną granicę odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń za szkody poniesione przez ubezpieczonego. W ramach niektórych produktów oferowanych przez firmy ubezpieczeniowe nie ma już limitu zwrotu kosztów leczenia. Oznacza to, że pieniędzy na wyleczenie pacjenta w komfortowych warunkach w każdym kraju na świecie na pewno nie zabraknie. Warto jest zdawać sobie sprawę z tego typu kwestii, a znacznie łatwiej będzie nam podjąć decyzję o wyborze konkretnego rozwiązania. Wiele cennych informacji w temacie jesteśmy w stanie pozyskać ze stron internetowych zajmujących się daną tematyką. W ten sposób szybko i sprawnie znajdziemy informacje, które nas interesują. Warto jest więc zdawać sobie z tego sprawę.

Dodaj komentarz