Ubezpieczenie telefonu komórkowego – czy warto?

Statystyki policji jednoznacznie pokazują, że tylko w 2012 roku w Polacy zgłosili ponad 26 tysięcy kradzieży telefonów komórkowych. W odpowiedzi operatorzy sieci komórkowych oferują ubezpieczenia urządzeń mobilnych. Trzeba jednak pamiętać, że w regulaminach kryją się liczne kruczki prawne.

Warto jest wspomnieć, że dane policji nie uwzględniają telefonów o wartości mniejszej niż 250 zł, ponieważ przy takiej kwocie nie jest to przestępstwo, a wyłącznie wykroczenie.

Umowa z ubezpieczycielem

Ubezpieczenie telefonu niemożliwe jest u tak zwanych wirtualnych operatorów i posiadaczy komórek w systemie pre-paid, jeśli tacy nie mają firmy. Mogą skorzystać z opcji ochrony telefonów w ramach polis mieszkaniowych. Ubezpieczenie majątkowe a dokładnie ubezpieczenie mieszkania i ruchomości w nim się znajdujących może podobne kwestie uwzględniać. Warunki i ceny są ustalane indywidualnie w każdym przypadku. Warto jest przyjrzeć się im dokładnie, jest w nich wiele kruczków i niejasności. Bardzo ważne staje się również sprawdzenie dokładnie warunków ogólnych umowy z ubezpieczycielem – to tam znajdować się będą wszelkie informacje, które mogą stanowić podstawę bądź jej brak to walki o odszkodowanie.

Jak wiadomo wartość telefonów komórkowych jest obecnie wysoka wobec czego są dużą pożywką dla złodziejów. Zabezpieczenie się na wypadek podobnej ewentualności pozwoli na pokrycie kosztów w związku z zakupem nowego modelu telefonu. Bardzo ważne staje się dokładne oszacowanie wartości telefonu, by na podstawie tych danych domagać się odszkodowania.

Majątek ruchomy

Postarajmy się więc pamiętać o podobnych kwestiach a z całą pewnością nie będziemy żałować raz podjętej decyzji o nawiązaniu współpracy. Ubezpieczenie mienia może dotyczyć posiadanych sprzętów AGD, RTV, sprzętu sportowego i wiele innych. Obecnie Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują możliwość zabezpieczenia praktycznie wszystkich przedmiotów, które mają dużą wartość pieniężną. Warto jest więc o tym nie zapominać a z całą pewnością będziemy w stanie czerpać liczne korzyści. Bardzo pomocne okazuje się takie narzędzie internetowe jak kalkulator ubezpieczenia – za jego pomocą możliwe staje się wyliczenie miesięcznej składki. Bardzo ważne staje się określenie wysokości odszkodowania jakim jesteśmy zainteresowani oraz zakresu jego ochrony.