Ubezpieczenie NNW

Wizyta w agencji ubezpieczeniowej może być odbyta szybko i bez komplikacji. Jeśli zdecydujesz się na posiadanie tylko polisy OC, agent ubezpieczeniowy zaproponuje oferty kilku ubezpieczycieli, by można było wybrać ofertę, jak najbardziej odpowiadającą naszym potrzebom.

By przedstawić ofertę kilku towarzystw, agent bez wątpienia wykorzysta w tym celu kalkulator OC. Dzięki niemu sprawnie i szybko wyliczy kilka różnych składek. W zależności od towarzystwa i warunków, jakie uwzględnia ono przy obliczaniu składki OC, składka może być różna w różnych towarzystwach. Ojej wysokości zadecyduje również to, w jaki sposób będziemy chcieli ja opłacić. Opłaty jednorazowe zwykle są korzystniejsze.

Kupno dodatkowych ubezpieczeń

Jeśli jednak interesuje nas nie tylko polisa OC i mamy zamiar wykupić jakieś ubezpieczenie dodatkowe, wizyta u agenta ubezpieczeniowego, będzie trwać zdecydowanie dłużej. W ramach dodatkowego ubezpieczenia dla naszego samochodu, agent może zaproponować nam ubezpieczenie NNW. Jest ono dość popularne wśród kierowców. Zapewnia bowiem gwarancje świadczenia, jeśli w wyniku wypadku poza uszkodzeniami samochodu, dojdzie do uszkodzeń ciała osób w nim uczestniczących. To zawsze sposób na dodatkową ochronę. Jeżeli powiemy agentowi, że często wyjeżdżamy za granicę, bardzo prawdopodobne, że zaproponuje on nam również ubezpieczenie, jakim jest zielona karta OC.

Ubezpieczenia za granicą

Przy częstych wyjazdach zagranicznych, jest ona wręcz koniecznością. Zwykłe ubezpieczenie OC daje nam ochronę tylko i wyłącznie na terenie kraju. Jeśli spowodujemy wypadek za granicą, ubezpieczyciel nie wypłaci nam świadczenia. Cała odpowiedzialność i koszty spadną na nas. Zielona karta OC zapewnia nam ochronę przed odpowiedzialnością cywilną za granicą. Nad jej posiadaniem nie powinien zastanawiać się żaden, wyjeżdżający za granice kierowca. Pozwoli mu ona zaoszczędzić wielu stresów i wydatków. Zatem NNW i zielona karta OC, która zaproponuje nam agent ubezpieczeniowy, powinna zostać przez nas wykupiona, z korzyścią dla nas, naszego samochodu i innych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz