Ubezpieczenie narciarskie: cechy dobrej polisy

Ubezpieczenia dla narciarzy cieszą się coraz większą popularnością. Oferta towarzystw ubezpieczeniowych jest jednak tak duża, że można się w niej naprawdę pogubić. Zanim więc udamy się do firmy ubezpieczeniowej warto wiedzieć na co trzeba zwracać uwagę, aby wybrać naprawdę dobrą polisę. Tylko bowiem wtedy zapewni ona oczekiwany przez nas poziom bezpieczeństwa.

Suma ubezpieczenia

To ten czynnik wpływa bezpośrednio na kwotę, którą możemy otrzymać w przypadku na przykład złamania ręki. Suma ubezpieczenia to nic innego, jak kwota, do wysokości której towarzystwo bierze odpowiedzialność za to, co nam się przydarzyło. Im wyższa suma ubezpieczenia, tym oczywiście droższe ubezpieczenia. W istocie jednak drogie ubezpieczenie może się naprawdę opłacić. Zanim jednak zdecydujemy się na wykupienie naprawdę drogiej polisy, powinniśmy się poważnie zastanowić nad tym, jaki zakres ochrony jest potrzebny w naszym przypadku. Nie zawsze bowiem droga polisa jest tą najlepszą.

Stopień ryzyka

To, jak towarzystwo ocenia w naszym przypadku stopień ryzyka wpływa bezpośrednio na wysokość składki. Osoby, które jeżdżą na nartach poza wyznaczonymi trasami muszą liczyć się z zastosowaniem tak zwanej zwyżki. Niektórzy decydują się na zatajanie informacji o tym, w jakim terenie jeżdżą. Jest to jednak najgorsze, co można zrobić. W momencie wypadku towarzystwo i tak nie wypłaci odszkodowania.

Opcje dodatkowe

Dzisiaj większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje naprawdę szerokie pakiety ubezpieczeniowe. Do najbardziej popularnych opcji dodatkowych zalicza się ubezpieczenie:

  • sprzętu od kradzieży
  • Assistance
  • od zgubienia bagażu
  • NNW

Bez wątpienia na opcję Assistance warto się zdecydować, jeśli na narty udajemy się własnym samochodem, a do przejechania mamy naprawdę wiele kilometrów. Na trasie mogą przytrafić się nam bowiem różne historie. Polisa NNW zapewnia nam ochronę w przypadku, kiedy na stoku na przykład złamiemy sobie rękę czy nogę. Ubezpieczenie od kradzieży działa jedynie w przypadku profesjonalnych przechowalni, pokoi hotelowych.