Ubezpieczenie na życie i dożycie – porady

Wybierając ubezpieczenie na życie bardzo często gubimy się w gąszczu ofert dostępnych na rynku. W końcu podobny produkt znajduje się w ofertach wszystkich firm ubezpieczeniowych znajdujących się na rynku, a jak wiadomo jest ich kilkadziesiąt. Jak pośród tak dużego wyboru zdecydować się na jedną propozycję?

Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę, aby wybór był strzałem w dziesiątkę? Są to bardzo ważne pytania, które należy sobie zadać zanim zdecydujesz się na zawarcie umowy z ubezpieczycielem. Zwykle sami nie wiemy na jakiej ochronie chcemy się skupić. Jakiego ubezpieczenia najbardziej potrzebuję na ten moment? Czy należy zwrócić uwagę na zabezpieczeniu rodziny na wypadek śmierci lub inwalidztwa czego skutkiem będzie niezdolność do wykonywania obowiązków zawodowych?

Oszczędzanie na emeryturę

A może należy postawić na gromadzenie kapitału na przyszłe życie na emeryturze? Musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że są to bardzo trudne pytania, na które należy sobie szczerze odpowiedzieć. Dla osób niezdecydowanych istnieje jeszcze inne rozwiązanie- jest to ubezpieczenie na życie i dożycie. Czy warto jest dokonać zakupu takiej polisy? Ubezpieczenie na życie i dożycie, które nazywane jest również ubezpieczeniem mieszanym to przede wszystkim polisa, która jest połączeniem terminowego ubezpieczenia na życie oraz ubezpieczenia na dożycie.

Wypłata środków

Najprościej rzecz ujmując jest to produkt ochronno-oszczędnościowy, który daje gwarancję wypłaty środków zarówno na wypadek śmierci, jak i dożycia przez ubezpieczonego do określonego wieku. W drugim wypadku zostaną wypłacone dodatkowe środki, które mają za zadanie stanowić inny dochód oprócz emerytury. Sama ochrona polega na wypłacie pieniędzy rodzinie osoby ubezpieczonej. Jak widać, jest to polisa działająca kompleksowo, ubezpieczyciel prędzej czy później wypłaca odszkodowanie. Oprócz typowego oszczędzania, niektóre oferty z rodzaju ubezpieczenia na życie dają możliwość pomnażania zgromadzonego kapitału poprzez inwestowanie. Przez tą cechę owe polisy są bardziej podobne do ubezpieczeń opartych na ubezpieczeniowych funduszach kapitałowych niż do ubezpieczeń ochronnych.

Dodaj komentarz