Ubezpieczenie mieszkania przed wyjazdem

 Zanim wyjedziesz na wakacje powinieneś rozważyć kupno takiego produktu jak ubezpieczenie mieszkania. Okazuje się, że ubezpieczyć możemy zarówno mury, jak i wyposażenie mieszkania, w tym stałe części, takie jak armatura łazienkowa czy parkiet, oraz części ruchome: meble, sprzęt agd, sprzęt fotograficzny itp.

Warto jest zdawać sobie sprawę z faktu, że zazwyczaj towarzystwa ubezpieczeniowe są w stanie zaoferować oddzielnie ubezpieczenie wyposażenia mieszkania i oddzielnie „murów”. Po tym jak zostanie ustalone, jakie składniki mienia będziemy w stanie ubezpieczyć to musimy zastanowić się, jaka ochrona jest nam potrzebna. Możemy ubezpieczyć mienie od utraty lub zniszczenia przez pożar, uderzenie pioruna, zalania, wichury, powodzi itp. lub ubezpieczyć się od odpowiedzialności cywilnej w razie wyrządzenia innym szkody.

Ubezpieczenie Assistance Europa

Możemy wybrać ubezpieczenie asisstance europa. Jeśli nasze mieszkanie jest narażone na wszelkiego rodzaju szkody, np. zalanie przez sąsiada, a planujemy wyjechać na dłużej to miejmy na uwadze fakt, że ubezpieczyciel będzie w stanie nam zapewnić różnego rodzaju usługi remontowo- budowlane. Wykonanie tych prac możemy, mając to ubezpieczenie, zlecić ubezpieczycielowi i dzięki temu nie musimy wracać wcześniej z urlopu. Należy zdawać sobie również sprawę z faktu, że suma ubezpieczenia i wariant polisy wpływają na wysokość składki.

Na jaką sumę ubezpieczyć mieszkanie?

Nie ma sensu zatem ubezpieczać mieszkania na sumę jaka jest wyższa aniżeli wartość dobytku, który może być zniszczony bądź ukradziony. Jeżeli zatem ubezpieczymy mieszkanie czy dom na kwotę, jaka będzie przekraczać jego wartość albo wykupimy polisę u kilku ubezpieczycieli, to i tak nie otrzymamy kwoty wyższej niż ta, która wystarczy do odtworzenia utraconego czy uszkodzonego dobytku. Natomiast pytajmy o obniżenie składki. Zazwyczaj można na nią liczyć, gdy jednorazowo zapłacimy składkę roczną i bezszkodowo kontynuujemy ubezpieczenie. Polisa ubezpieczeniowa powinna zostać zakupiona u zaufanego ubezpieczyciela.

Dodaj komentarz