Ubezpieczenie mieszkania. Jaką polisę wybrać?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy warto jest ubezpieczyć mieszkanie przed wakacjami. Mimo, iż 89% Polaków twierdzi, że mieszka w bezpiecznej okolicy to policyjne statystyki mówią same za siebie. Okazuje się, że w przeciągu roku odnotowuje się ponad 100 tysięcy włamań.

A zatem w okresie wakacji złodzieje mają łatwiej, ponieważ mieszkania stoją puste. Oferowane na rynku polisy mają zazwyczaj charakter modułowy, co oznacza, że możemy dopasować ubezpieczenie do konkretnych potrzeb.

Cena ubezpieczenia

Warto jest pamiętać o tym, że cena ubezpieczenia będzie zależna od kilku bardzo ważnych czynników. Przede wszystkim od zakresu ubezpieczenia czyli zdarzeń od jakich klient zostaje ubezpieczony. W razie ich wystąpienia zostaje wypłacone odszkodowanie. Szczegółowe informacje na temat zakresu ubezpieczenia zostają opisane w ogólnych warunkach umowy z ubezpieczycielem. Ponadto istotny jest również przedmiot ubezpieczenia, czyli to, co chcemy ubezpieczyć. Dokładnie należy sprecyzować zakres ubezpieczenia. W końcu niewystarczające jest określenie: ubezpieczenia mieszkania. Należy szczegółowo uwzględnić, czy chodzi również o sprzęt w nim się znajdujący, np.: pralka, lodówka, komputer. Sprawdź również sumę ubezpieczenia, czyli wysokość kwoty na jaką zechcesz się ubezpieczyć. Ponadto ewentualne czynniki zmniejszające szanse kradzieży, np.: motocyklu czy sprzętów domowego użytku. Wiele z działających na rynku firm ubezpieczeniowych oferuje rozszerzenie polisy o ochronę przed dewastacją czy stłuczeniem szyb a nawet rozboju poza miejscem zamieszkania.

W ten sposób można objąć należące do domowników rzeczy osobiste, np.: torebkę, portfel, kosmetyki czy komórkę. Ubezpieczenie mienia jest coraz częściej spotykane wobec czego z całą pewnością warto jest pamiętać o podobnym wariancie. Z tego rozwiązania stara się korzystać wiele osób użytkujące nowoczesne telefony.

Doradca ubezpieczeniowy

Jeżeli samodzielnie mamy problem z wyborem polisy to zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem jest konsultacja z doradcą ubezpieczeniowym, który pomoże w doborze najlepszego dla nas rozwiązania. Pamiętając o korzyściach płynących z tego typu opcji z całą pewnością będziemy w stanie wpłynąć na wybór dogodnego rozwiązania. Należy również wspomnieć, że zawsze w polisie uwzględnione są wyjątki określające przedmioty, które nie są objęte ubezpieczeniem albo też okoliczności, których polisa nie dotyczy. Mogą one nie być na pierwszy rzut oka oczywiste, dlatego konieczne staje się ich szczegółowe wymienienie.