Ubezpieczenie dla narciarza

Wyjazd na narty to niewątpliwa przyjemność. W Polsce coraz więcej osób zalicza się do grona miłośników tej formy wypoczynku. Aby wyjazd na narty pełen był relaksu i wypoczynku, warto przed wyjazdem zdecydować się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej. Zanim jednak udamy się do towarzystwa ubezpieczeniowego, warto dowiedzieć się na jakie elementy polisy trzeba zwrócić uwagę.

Ubezpieczenie NNW

Narciarstwo to sport bardzo urazowy. Dynamiczne ruchy ciała, do tego inni ludzie na stoku – wszystko to sprawia, że o wypadek naprawdę nie jest trudno. Chyba każdy z nas słyszał o złamanych na stoku rękach czy nogach. Dlatego wykupując polisę, warto pamiętać o ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. Taka polisa gwarantuje nam wypłatę odszkodowania w momencie, kiedy przydarzy się nam wypadek i doznamy urazu.

Ubezpieczenie OC

Na stoku zawsze możemy wpaść na innego narciarza, co może skończyć się uszkodzeniem jego sprzętu lub poważnym urazem. W takiej sytuacji narciarz ma prawo domagać się od nas rekompensaty. Nieraz oczekiwana kwota pieniędzy może naprawdę przekraczać nasze możliwości finansowe. Aby uniknąć tego rodzaju kłopotów, warto zdecydować się na polisę obejmującą również ubezpieczenie OC.

Ubezpieczenie sprzętu

Sprzęt narciarski nie kosztuje mało. W dużych kurortach, gdzie wypoczywa naprawdę mnóstwo ludzi, nie brakuje również złodziei. Aby w trakcie urlopu nie psuć sobie humoru ukradzionymi nartami, warto postawić na polisę, która obejmuje również kradzież sprzętu. W tym wypadku trzeba jednak pamiętać, że towarzystwo nie bierze odpowiedzialności za sprzęt ukradziony z każdego miejsca. Odszkodowanie można dostać tylko wtedy, kiedy sprzęt zniknie z przechowalni czy hotelowego pokoju, a więc miejsc, które teoretycznie gwarantują właściwy poziom bezpieczeństwa.

Wymienione składowe to oczywiście nie wszystko, co można włączyć do polisy dla narciarza. Są to jednak elementy uznawane za najbardziej istotne. Każdy, kto decyduje się na spędzenie swojego urlopu na stoku powinien rozważyć wykupienie takiego ubezpieczenia.