Ubezpieczenia na życie: dostępne rodzaje

Ubezpieczenia na życie: dostępne rodzaje

Wiele osób sądzi, że ubezpieczenia na życie to jedna wielka kategoria polis, które tak naprawdę niewiele się między sobą różnią. Tymczasem okazuje się, że wskazać można przynajmniej kilka rodzajów ubezpieczeń, które obecnie dostępne są na polskim rynku usług tego rodzaju. Warto je poznać, bo tylko wtedy można dokonać wyboru najlepszej dla siebie oferty.

Ubezpieczenia terminowe

Takie polisy zawierane są na ściśle określony czas. W praktyce na ich wykupienie decydują się najczęściej osoby, które w banku zaciągają kredyt. Trzeba bowiem pamiętać, że obecnie większość banków oczekuje od kredytobiorcy zabezpieczenia właśnie w postaci polisy na życie. Ubezpieczenia terminowe po ustaniu czasu, który został określony w umowie, po prostu przestają obowiązywać. Wówczas ochrona ubezpieczeniowa przestaje działać, co oznacza, że w przypadku jakichkolwiek zajść nie otrzymamy już odszkodowania.

Ubezpieczenia dożywotnie

To najczęściej wybierany rodzaj polisy. I jednocześnie najlepszy. Zapewnia ochronę do końca życia. Osoba uposażona po śmierci osoby ubezpieczonej dostanie odszkodowanie. Taka polisa to w większości przypadków zobowiązanie na wiele długich lat. W związku z tym trzeba dokładnie przeanalizować dostępne na rynku oferty, aby wybrać tą najlepszą. Trzeba przy tym pamiętać, że wysoka cena nie zawsze oznacza dobrą polisę. Nie w każdym przypadku niezbędna jest bowiem pełna ochrona ubezpieczeniowa. Wykupując ubezpieczenie, zawsze trzeba pamiętać o tym, aby dopasować je do własnych potrzeb oraz oczekiwań.

Ubezpieczenie dla dzieci

To ubezpieczenie posagowe, które obecnie cieszy się naprawdę dużą popularnością. Taką polisę mogą wykupić dziecku nie tylko rodzice, ale również dziadkowie, a nawet dalsi krewni. Trzeba jednak pamiętać, że towarzystwa ubezpieczeniowe stosują w tym wypadku ograniczenie wieku dla osób wykupujących polisę posagową. W efekcie nie wykupi jej osoba, która skończyła pięćdziesiąt lat. Polisa posagowa to doskonały sposób na to, aby zadbać o bezpieczeństwo finansowe swoich dzieci.

Dodaj komentarz