Ubezpieczenia komunikacyjne

Na czym może zarobić agencja ubezpieczeniowa? Oczywiście na sprzedaży, jak największej liczby polis. Im większa oferta, tym większe szanse na znaczącą sprzedaż produktów ubezpieczeniowych. Możliwości takie dają między innymi ubezpieczenia komunikacyjne.

Wśród nich, poza obowiązkowym ubezpieczeniem OC, mamy do wyboru szeroka ofertę ubezpieczeń dodatkowych. Należy tu wspomnieć choć by o autocasco czy assistance. Dużą popularnością cieszy się również ubezpieczenie NNW. Posiadaczy samochodów jest wielu. Każdy z nich jest potencjalnym klientem towarzystwa ubezpieczeniowego. Im większą ilością produktów uda się go zachęcić, tym większa szansa na to, że kupi nie tylko polisę OC. Większa szansa na to, że wykupi ubezpieczenie dodatkowe.

Dodatkowe ubezpieczenia do OC

Bardzo często, kupując polisę OC, ubezpieczający dobierają do niej ubezpieczenie dodatkowe, jakim jest NNW ubezpieczenie. To rodzaj ubezpieczenia, który nabiera szczególnego znaczenia w sytuacji, kiedy dochodzi do wypadku, wskutek którego obrażeniom ulegają, biorące w nim udział osoby. Dzięki temu ubezpieczeniu gwarantuje się nam wypłatę odszkodowania, w wysokości zależnej od doznanych uszczerbków na zdrowiu. Im są one większe, tym kwota odszkodowania jest wyższa.

Ubezpieczenia autocasco

Popularnym rodzajem ubezpieczenia komunikacyjnego jest także ubezpieczenie autocasco. Jest ono dobrowolne, ale o jego popularności decyduje to, iż gwarantuje ono świadczenie w sytuacjach, które nie podlegają ochronie z tytułu polisy OC. Są to przede wszystkim kradzież, zniszczenie wskutek nagłych wypadków, powodzi czy pożarów. Poza tym AC zabezpiecza również przed uszkodzeniami powstałymi z winy innych kierowców. Podlegają mu wszelkie zarysowania powstałe przy udziale osób trzecich. Wśród tych ubezpieczeń istnieją i wersje dostosowane w szczególności na wyjazdy zagraniczne. Assistance podstawowe niekoniecznie może chronić nas za granica. Dlatego tez osoby często wyjeżdżające za granicę, chętnie ubezpieczają swoje samochody, taka właśnie polisą. Nie należy ona do najdroższych, a daje poczucie bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz