Ubezpieczenia domu i mieszkania – czego dotyczą?

W obecnych czasach, kiedy w dużym stopniu jesteśmy narażeni na kradzieże i losowe wydarzenia mogące zniszczyć dorobek całego życia, szukamy skutecznej i pewnej ochrony. Chcemy mieć pewność, że nawet w obliczu nieszczęśliwego wypadku odzyskamy pieniądze, które włożyliśmy w budowę domu czy wyposażanie mieszkania. Taką możliwość dają nam ubezpieczenia domu i mieszkania, oferowane przez wiele renomowanych firm, zapewniających kompleksową ochronę naszych „czterech kątów”.

Pakiety ubezpieczeń domu i mieszkania obejmują szkody, powstałe w wyniku zdarzeń losowych (pożaru, wybuchu gazu, uderzenia pojazdu, lawiny, osunięcia gruntu, upadku drzewa, zalania, huraganu, wybuchu, gradu itd.), a także wskutek włamania, kradzieży i dewastacji mienia. Dodatkowo dostępna jest również polisa na wypadek powodzi. Przedmiotem ubezpieczenia może być dom jednorodzinny, mieszkanie razem z murami budynku, garażem i piwnicą, stałe wyposażenie pomieszczeń (np. meble, pokrycie podłóg i ścian, antresole, kominki itd.) oraz tzw. mienie ruchome, czyli wszystkie sprzęty, które wraz z upływem czasu podlegają wymianie (komputery, lodówka, meble, dywany, wyroby złote i srebrne itp.). W razie zniszczenia lub uszkodzenia jednego z wyżej wymienionych elementów w wyniku zdarzeń losowych ubezpieczyciel wypłaca nam odszkodowanie w kwocie ustalonej w umowie. Poszczególne warunki ubezpieczenia ustalane są indywidualnie, dzięki czemu w pełni możemy dostosować polisę do własnych wymagań i potrzeb. Firmy ubezpieczeniowe oferują również ubezpieczenie domu w budowie, czyli ochronę przed skutkami kradzieży sprzętów budowlanych. Cena każdej polisy uzależniona jest od zawartych w niej usług i może być płacona jednorazowo lub w ratach.

Umowę na ubezpieczenie domu i mieszkania możemy podpisać w siedzibie wybranej firmy, zamówić telefonicznie lub uzupełnić wniosek online. Jeśli chcemy porównać kilka ofert ubezpieczeniowych, najlepszym sposobem będzie kalkulator cen, dostępny w internecie.

Dodaj komentarz