Sytuacje, w których ubezpieczenie assistance nie wystarcza…

Wiele osób twierdzi, że dodatkowe ubezpieczenie samochodu typu assstance zabezpiecza wóz na wypadek najczęstszych  awarii. Okazuje się, że rzeczywistość pokazuje zupełnie inaczej. Analizując umowy ubezpieczycieli samochodowych można napotkać wiele kruczków, które powodują, że ich rozwiązania mogą spowodować klientowi kłopoty.

Warunkiem koniecznym staje się dokładne przeanalizowanie warunków ogólnych umowy z ubezpieczycielem, by oszacować zakres ochrony.

Awarie i nieuwaga kierowcy

W końcu, gdy dojdzie do zdarzenia, którego prawdopodobieństwo wystąpienia jest duże możemy napotkać się z poważnymi problemami przy wypłacie odszkodowania. W zasadzie nawet nie ma mowy, że zostanie ono wypłacone jeżeli w umowie nie ma uwzględnionego zdarzenia losowego, które nas spotkało. Wobec czego należy dokładne zorientować się na wypadek jakich sytuacji nie ma co liczyć na zwrot kosztów za naprawę. Assistance często z ochrony wyklucza  awarie, które są spowodowane nieuwagą kierowcy. Przykładem będzie na pewno wlanie niewłaściwego paliwa do baku przy tankowaniu.

Taka sytuacja może się jednak zdarzyć każdemu, a jej skutki wcale nie będą błahe. Ta pomyłka skutkuje unieruchomieniem pojazdu. Musisz więc koniecznie przeczytać mały druczek, który często pojawia się w umowach i dotyczy właśnie podobnej sytuacji. Takie niedopatrzenie powoduje, że na długo utkniesz na stacji benzynowej. Z polisy wykluczone mogą być również inne awarie. W końcu sytuacja, w której gaśnie silnik i nie da się go ponownie uruchomić może nas spotkać. Większość polis nie obejmuje tego typu zdarzenia.

Znajomość umowy

Może się również okazać, że samochód zepsuje się, zanim jeszcze wyruszymy z domu. Jeżeli nie przeczytałeś dokładnie umowy, ubezpieczenie assistance może okazać się bezużyteczne. I to mimo faktu, że w umowie było napisane, iż obejmuje ono holowanie samochodu nawet do 100 kilometrów. Możemy nie mieć prawa skorzystania z podobnego wariantu. Kruczek tkwi w tym, co w umowie zostało oznaczone specjalną gwiazdką. To zazwyczaj zapis, że holowanie pojazdu obowiązuje dopiero w pewnej odległości od domu, np.: od 50 kilometrów. Koniecznie przeczytaj więc umowę pod tym kątem, bo możesz narazić się na dodatkowe koszty. Staje się to warunkiem koniecznym, o którym w żadnym wypadku nie powinniśmy zapominać. Ponadto ubezpieczenie auta nie może zostać wybrane sugerując się wyłącznie wysokością składki – w końcu najtańsze ubezpieczenie będzie miało najmniejszy zakres ochrony. I w tym przypadku warto jest dopłacić do ubezpieczenia z szerszym zakresem.