Strach przed zamrożeniem pieniędzy, a otwarte fundusze inwestycyjne

Strach przed zamrożeniem pieniędzy, a otwarte fundusze inwestycyjneLudzi, osiągających sukcesy finansowe, charakteryzuje oszczędzanie i pomnażanie swojego kapitału przy wykorzystaniu różnych sposobów. Jedni inwestują w akcje i obligacje, inni w rynek nieruchomości.

Decydując się na inwestycje w zakresie papierów wartościowych, konieczna jest doskonała znajomość giełdy i regularne śledzenie notowań giełdowych lub pomoc doświadczonego doradcy finansowego – maklera. Bez względu na to, czy osoba podejmuje samodzielnie decyzje inwestycyjne, czy powierza to zadanie profesjonaliście, trzeba pamiętać, że duże inwestycje wymagają dużego kapitału.

Na miarę własnych możliwości

Wydaje się, że taka metoda pomnażania własnych pieniędzy (uczestnictwo na giełdzie papierów wartościowych) jest przywilejem wybranych, to znaczy ludzi niezwykle zamożnych. Nic bardziej mylnego. Nie trzeba mieć dużej kwoty pieniędzy, a przy tym eksperckiej wiedzy z zakresu analiz ekonomicznych, aby móc oszczędzać i pomnażać swoje oszczędności. Właśnie dla osób nie posiadających zbyt dużego kapitału powstały fundusze inwestycyjne, które umożliwiają inwestowanie nawet niewielkich kwot pieniędzy pod okiem doświadczonego analityka. To właśnie on po oszacowaniu ryzyka i korzyści inwestycji podejmuje najlepszą z możliwych decyzji inwestycyjnych tym samym pomnażając twoje oszczędności. Niewielkie kwoty pochodzące od wielu osób łącznie dają kapitał pozwalający na korzystne inwestycje.

Strach przed otwartymi funduszami inwestycyjnymi

Pomimo licznych korzyści wynikających z uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych wiele osób już na początku odrzuca taki sposób pomnażania pieniędzy, bojąc się ich ulokowania na długi okres czasu bez możliwości wypłacenia w każdej chwili. Takie obawy są bezpodstawne – wybierając fundusz inwestycyjny otwarty, osoba w każdej chwili może zbyć swoje jednostki uczestnictwa, a fundusz jest zobowiązany je odkupić. W takiej sytuacji jednostki nie są odsprzedawane innemu uczestnikowi, ale umarzane. Jest to zatem metoda także dla osób zachowawczych – decydując się na fundusz otwarty i o najniższym stopniu ryzyka nic nie tracąc można zyskać.

Post Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *