Sprawdźmy wiele firm ubezpieczeniowych na raz

Zmiana towarzystwa ubezpieczeniowego, które proponuje nam ubezpieczenie komunikacyjne OC, to teoretycznie nic trudnego. Wystarczy tylko skontaktować się z innym ubezpieczycielem i poinformować go, że chcemy od teraz być ubezpieczeni w tym towarzystwie ubezpieczeniowym, a stare towarzystwo trzeba poinformować, że już jest nam do niczego nie potrzebne.

Powstaje tylko pytanie, z którym towarzystwem ubezpieczeniowym się związać? Trzeba oczywiście wybrać najlepsze, co w przypadku ubezpieczenia OC oznacza po prostu rozwiązanie najtańsze. Można w celu znalezienia takiej opcji wejść na stronę ubezpieczalni i wykonać obliczenie OC w oparciu o narzędzie, które na pewno znajduje się na ich stronie. Zapisujemy wynik i idziemy na stronę drugiej firmy. Powtarzamy obliczanie składki OC u nich i idziemy dalej. A potem tak jeszcze trzydzieści razy. Proste, prawda?

Kalkulatory OC i AC

Jeśli faktycznie mielibyśmy być zmuszeni do działania w oparciu o taki mechanizm, zmiana ubezpieczyciela byłaby czymś niezwykle rzadko spotykanym. Na szczęście można wykorzystać kalkulator OC AC do załatwienia wszystkich obliczeń za jednym zamachem.

Gdzie znajdują się kalkulatory OC i AC?

Taki kalkulator ubezpieczenia samochodu nie znajduje się bezpośrednio na stronie żadnego ubezpieczyciela. Za narzędzia tego typu odpowiadają firmy trzecie, które pełnią rolę podobną do klasycznych agentów ubezpieczeniowych współpracujących na raz z kilkoma towarzystwami ubezpieczeniowymi. Do takiego pośrednika szło się z informacją o swoim samochodzie, a on z grona kilku współpracujących z nim towarzystw wyliczał nam najlepszą ofertę. Kalkulator ubezpieczenia OC to podobny pośrednik, ale działający na znacznie większą skale, ponieważ najmniejsze serwisy tego typu są w stanie zaoferować nam kilkanaście najważniejszych ubezpieczalni i zazwyczaj odrzucają te, które dają najsłabsze oferty. Po prostu zrywa jaz nimi współpracę.

Kiedy już policzymy naszą składkę i zapoznamy się z propozycjami, jakie mają dla nas różni ubezpieczyciele, można jednym kliknięciem udać się na stronę, gdzie zawrze się już pełnowartościową umowę ubezpieczenia.

Oblicz swoje ubezpieczenie za pomocą tego kalkulatora: https://www.mtu24.pl/direct/forms/calculation/newKom/CalculationRegisterS1.seam

Dodaj komentarz