Składniki w kremach najnowszej generacji

W dostępnych dzisiaj kremach – również polskich marek – wśród składników są substancje opóźniające procesy starzenia się skóry. Poniżej podpowiadamy, jakich składników odmładzających warto szukać w dobrych kremach.

Składniki, które poprawiają jędrność skóry

Utrata jędrności skóry następuje na skutek starzenia się elastyny i kolagenu. Na skutek starzenia się tych białek na twarzy pojawiają się worki, owal twarzy traci idealny kształt, a skóra staje się wiotka. W nowoczesnych, dobrych kremach odmładzających w składzie znajdziemy inhibitory glikacji, które zapobiegają niszczeniu białek przez cukry. W składzie nowoczesnych kremów znajdziemy również folacynę, która nazywana jest również witaminą B9. Witamina B9 przedłuża życie komórek, ułatwia wzrost nowych. Dzięki temu skóra odnawia się szybciej, odzyskuje częściowo elastyczność i jędrność. Ostatnim składnikiem, który stosowany jest w nowoczesnych kremach, które mają za zadanie poprawić jędrność skóry są peptydy kolagenowe.

Składniki regenerujące i nawilżające

Skóra, w której uda się zatrzymać właściwą ilość wody wygląda zdecydowani młodziej. W składzie odmładzających kremów nie może zabraknąć przede wszystkim mikronizowanego kwasu hialuronowego. Dotychczas stosowano kwas hialuronowy w cząsteczkach tak dużych, że nie mogły one wnikać w głąb skóry, nawilżały jedynie naskórek. Obecnie stosowany jest kwas hialuronowy w postaci bardzo małych cząsteczek, w efekcie mogą one wniknąć w głąb skóry. Czytając etykiety możemy zauważyć, że w niektórych kremach w składzie są mikrokryształy diamentu i złoto. Ich molekuły dzięki temu, że pobudzają mikrokrążenie, przyczyniają się do poprawy kolorytu skóry. W efekcie odzyskuje ona dawny blask.

Stosowanie dobrych kremów odmładzających nie wystarczy, aby odnieść całkowity sukces. W pielęgnacji bardzo ważny jest wykonywany codziennie demakijaż oraz wykonywany regularnie peeling. Warto też pamiętać o tym, że polskie kremy zawierają nowoczesne składniki odmładzające, są więc równie skuteczne jak kremy zagranicznych marek.

Dodaj komentarz