Samodzielne wakacje – o tym musisz pamiętać!

Najnowsze badania pokazują, że aż 76 proc. Polaków nie korzysta z wyjazdów zorganizowanych i samodzielnie decydują się zaplanować swoje wakacje.

Przeważnie podejmują taką decyzję powodowani chęcią niezależnego decydowania o tym, jak spędzą urlop – 56 proc., możliwością dopasowania oferty do własnych potrzeb – 25 proc. oraz niższą ceną – aż22 proc. Ten ostatni powód jest znaczący zwłaszcza dla tych rodzin, w których dochód na głowę nie przekracza 1500 zł. Warto również dodać, że niższy budżet oznacza przeważnie wakacje w kraju. Jak pokazują badania najbardziej cenimy sobie odpoczynek na wybrzeżu Bałtyku, gdzie spędza urlop 1/3 Polaków.

Popularne miejsca wakacyjne

Nie jesteśmy obojętni na Warmię i Mazury, gdzie swój urlop planuje spędzić aż 21 proc. polskich turystów, a w góry latem udaje się 9 proc. z nas. A co, jeśli marzymy o wyjeździe zagranicznym? Okazuje się, że wtedy najchętniej odwiedzamy Bułgarię. Ten cel podróży obierany jest najczęściej przez mieszkańców Śląska i Mazowsza. Warto dodać, że dorównuje on swoją popularnością Tunezji. Agenci biur podróży powrót mody na Złote Piaski tłumaczą zmianami, jakie zaszły w Bułgarii dzięki wejściu do Unii. Podobno dzisiejsi 40-latkowie bardzo chętnie jeżdżą nad Morze Czarne, ponieważ chcą przypomnieć sobie wakacje, które spędzali tam z rodzicami w latach 70. i 80.

Bezpieczne wakacje

Niezależnie od miejsca, do którego się wybieramy warto jest posiadać ze sobą polisa ubezpieczeniowa. Zabezpieczenie w formie polisy zwiększa nasze poczucie komfortu podczas wyjazdu. Wobec czego warto jest zdawać sobie sprawę z tego typu kwestii. W ten sposób będziemy mogli wpłynąć na nasze bezpieczeństwo. Zdecydowanie nie warto jest ignorować tego faktu, ponieważ może to nieść ze sobą bardzo poważne konsekwencje. Zdając sobie sprawę z tego typu faktu jesteśmy w stanie uniknąć wielu nieprzyjemności. Postarajmy się więc o tym nie zapominać ani na moment.

Dodaj komentarz