Różne sposoby na ból głowy

Gdy boli nas głowa, nie musimy od razu zażywać tabletki przeciwbólowej. Bardzo często można pozbyć się tej dolegliwości nie łykając tabletek. Jakie naturalne metody mogą pomóc, gdy boli nas głowa? Jaką tabletkę zażyć, gdy metody naturalne jednak zawiodą?

Napoje mogą zastąpić tabletkę przeciwbólową

Bardzo często ucisk czoła i skroni to objaw odwodnienia organizmu, który jest przyczyną utraty z organizmu witamin i soli mineralnych. Jeśli bardzo powoli wypijemy dwie szklanki niegazowanej wody ból, którego przyczyną jest odwodnienie organizmu powinien ustąpić. Gdy ból głowy jest lekki, ale czujemy że może się rozwinąć, wypijmy filiżankę czarnej, mocno osłodzonej kawy. Kawa z dodatkiem cukru podniesie poziom cukru we krwi i usprawni krążenie krwi; bardzo często wypicie kawy sprawia, że ból ustępuje albo znacznie się zmniejsza.

Aromaterapia

Na pulsujący w skroniach ból skutecznym lekarstwem może okazać się aromaterapia. Dolegliwości może zmniejszyć inhalacja, którą zrobimy dodając do wody kilka kropli olejku lawendowego. Wielu osobom ulgę przynoszą naprzemienne zimne i ciepłe okłady. Jeżeli chcemy pomóc sobie takimi okładami do jednej miski wlewamy zimny napar z macierzanki, a do drugiej bardzo ciepłą wodę. Ręcznik moczymy raz w naparze, a raz w wodzie. Napar z macierzanki możemy zastąpić kostkami lodu – owijamy je w ręcznik.

Gdy naturalne metody zawiodą

W aptekach jest mnóstwo dostępnych bez recepty tabletek na ból głowy. Do wyboru mamy tabletki, w których substancją przeciwbólową jest ibuprofen, kwas acetylosalicylowy albo paracetamol. Tabletki, które zawierają jedną z tych substancji pomogą na lekkie, napięciowe bóle głowy. Jeśli cierpimy na migrenę, substancje te mogą okazać się mało skuteczne. Do tego należy pamiętać, że lek należy zażyć zanim ból stanie się bardzo silny. W migrenowych bólach głowy wielu osobom pomagają leki przeciwbólowe złożone, a więc takie, które zawierają dwie różne substancje o działaniu przeciwbólowym. Innym ulgę przynoszą tylko dostępne na receptę tryptany.

Dodaj komentarz