Różne metody na gładkie nogi

Metod domowej depilacji jest wiele. Każdy z tych zabiegów ma zarówno wady, jak i wady. Warto je poznać zanim wybierzemy najlepszą dla siebie.

Maszynka

To najszybszy zabieg, prawidłowo wykonany nie zostawia na skórze żadnych śladów, a więc można go wykonać nawet tuż przed wyjściem. Metoda ta jest do tego bezbolesna i pozwalająca na usunięcie nawet bardzo krótkich włosków. Gdy skóra nie jest wystarczająco śliska, łatwo o zacięcia.  Łatwo jest się skaleczyć również wtedy, gdy jednej maszynki używamy zbyt długo. Częstym problemem po goleniu są również krostki. Z reguły u pań pojawiają się one w okolicach bikini. Problemom tym można zaradzić. Ryzyko podrażnienia skóry zmniejszy maszynka z paskiem nawilżającym. W sklepach wybieramy maszynkę specjalnie dla kobiet. Do golenia należy stosować specjalne żele lub kremy, a po goleniu dezynfekujący i łagodzący balsam.

Krem do depilacji

Działa bardzo szybko, można nim usunąć nawet krótkie włoski, a efekt utrzymuje się od 10 do 14 dni. Po zabiegu przez 24 godziny nie można się opalać. Zaletą zabiegu jest także to, że jest on całkowicie bezbolesny. W składzie nowoczesnych kremów do depilacji znajdują się dzisiaj składniki, które opóźniają wrastanie włosków. Przed pierwszym zabiegiem czy po zmianie dotychczas stosowanego kremu na inny, koniecznie zróbmy test czy kosmetyk nie będzie nas podrażniał. Niewielką ilość kremy nakładamy w zgięciu łokcia. Jeśli po 24 godzinach nie wystąpi podrażnienie, kosmetyk jest dla nas bezpieczny.

Plastry z woskiem

Usuwają włoski razem z cebulkami, skóra może pozostać dzięki temu gładka nawet przez 3 tygodnie. Plastry są bardzo proste w użyciu: nakleja się je na skórę po ogrzaniu w dłoniach i zrywa pod włosem szybkim ruchem. Można nimi usunąć włoski, które mają przynajmniej kilka milimetrów. Jest to mało przyjemny zabieg, zrywanie plastrów boli. Częstym problemem po depilacji plastrami są wrastające w skórę włoski. Można temu zapobiec stosując profilaktycznie balsam lub krem, które mocno zmiękczają skórę.

Dodaj komentarz