Rodzaj wybieranej pizzy a charakter

Naukowcy są zgodni – określone upodobania kulinarne mogą wiele zdradzić na temat ludzkiego charakteru. Dlaczego? Otóż często zdarza się tak, iż pewne smaki są wybierane podświadomie, a to może świadczyć o konkretnym usposobieniu. Podobnie jest w przypadku pizzy. Badania przeprowadzone przez znane amerykańskie czasopismo pokazały, jak można przyporządkować ulubione pizze do cech charakteru. Oto wyniki.

Pizza Margherita

Margherita to najprostsza pizza świata, która składa się jedynie z trzech składników. Osoby zajadające się tym rodzajem włoskiego placka są przewidywalne, skromne i spokojne. Ich największą wadą jest skłonność do zamartwiania się.

Pizza hawajska

Pizza hawajska to połączenie dwóch smaków – słodkiego i kwaśnego. Osoby gustujące w takich nietypowych zestawieniach są przyjacielskie, pewne siebie, wyluzowane i bardzo oryginalne.

Pizza wegetariańska

Włoski placek bez mięsa charakteryzuje się dużą ilością warzyw. A osoby zamawiające taki rodzaj pizzy są z jednej strony wrażliwe i emocjonalne, ale jednocześnie lubiące eksperymentować i twardo broniące swoich poglądów.

Pizza cztery sery

Pizza cztery sery to jedna z ulubionych potraw osób lubiących czerpać z życia pełnymi garściami. Amator takiej pizzy to najczęściej osoba ceniąca sobie luksus i sięgająca po to, co najlepsze.

Pizza pepperoni

Pepperoni to pizza ludzi charakteryzujących się ogromnym poczuciem humoru. Po taki rodzaj placka sięga zarówno domator, jak i osoba potrafiąca rozkręcić nawet najbardziej nudną imprezę.

Pizza z tuńczykiem

Osoby gustujące w pizzy z tuńczykiem są odważne, lubią podejmować wyzwania (nawet te najtrudniejsze) i nie boją się eksperymentować. Niestety posiadają też pewną wadę – są nieustępliwe i nie potrafią odpuścić,

Pizza mięsna

Pizza z dużą ilością mięsa to najczęstszy wybór osób bardzo towarzyskich. Czasami charakteryzuje je naiwność, która bywa wykorzystywana przez innych ludzi. Jednocześnie są to osoby bardzo dumne, które mają problem z przyznaniem się do błędu.

Czy przedstawione wyżej badania można traktować poważnie? Wiele przemawia za tym, iż upodobania smakowe i charakter są ze sobą połączone. A najlepsza w tym i tak jest pizza. Sosnowiec zaprasza na różne włoskie placki – bez względu na to, jaki charakter posiadają jej smakosze.

Dodaj komentarz