Prywatne ubezpieczenia zdrowotne – ile kosztują, na co zwracać uwagę

Publiczna opieka zdrowotna pozostawia w Polsce wiele do życzenia. Kolejki, konieczność wielomiesięcznego czekania na specjalistyczne badania oraz niski komfort przychodni i szpitali to codzienność?. Lekarze i pielęgniarki bez problemu mogliby jeszcze dodać niskie płace oraz dużą liczbę przymusowych nadgodzin. Dlatego też, coraz więcej osób, szczególnie młodych, rzadko chorujących, woli korzystaćz prywatnych poradni medycznych. Za jednorazową opłatą mogą liczyć na szybkie i komfortowe obsłużenie. Istnieje jednak możliwość stałych świadczeń zdrowotnych w prywatnych poradniach oraz szpitalach dzięki ubezpieczeniom zdrowotnym.

Coraz więcej Polaków decyduje się skorzystać z takiej możliwości, zamiast stać w kolejkach do państwowego szpitala. A to z kolei spowodowało spadek ceny jaką trzeba zapłacić za polisę oraz abonament medyczny. Te najtańsze można kupić za kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Dodatkowo jeżeli nasz pracodawca ma z firmą ubezpieczeniową podpisaną umowę, to za polisę możemy zapłacić zdecydowanie mniej. Dla mężczyzny w wieku 35 lat miesięczna opłata za polisę zdrowotną może wahać się od 43 zł do 151 zł w pakiecie podstawowym, dla rodziny (trzy osobowej) od 321 zł do 146 zł. Gama ubezpieczeń zdrowotnych na rynku jest bardzo szeroka, dzięki czemu możemy wybrać dokładnie to czego potrzebujemy. To od nas zależy jak wiele z budżetu domowego przeznaczymy na ubezpieczenie zdrowotne.

W celu wybrania odpowiedniego ubezpieczenia, warto zwrócić uwagę na: zakres podstawowy (co zawiera), zakres rozszerzony, zakres płatności, na warunki ubezpieczenia dotyczące przedziałów wiekowych, wysokość składki (najlepiej porównać z zakresem oferowanych świadczeń), na jak długo umowa jest podpisywana, na przypadki w jakich nie otrzymamy świadczeń, czy wizyty u lekarza są limitowane, czy jest zapewnione leczenie w pobliżu zamieszkania. Jak widać, aby dobrać odpowiednie ubezpieczenie, należy mieć na uwadze wiele parametrów. Zaleca się jednak, aby nie korzystać z porad konsultantów, gdyż są one zazwyczaj stronnicze. Przede wszystkim Ty sam wiesz, czego potrzebujesz, jakie problemy ze zdrowiem miałeś najczęściej i co jest dla Ciebie najważniejsze. konsultanci najczęściej dostają premię od wielkości podpisanej umowy przez to mogą proponować i zalecać niepotrzebne płatne dodatki.

Dodaj komentarz