Polisa na życie bez ankiety medycznej

Polisa na życie bez ankiety medycznejWiększość osób decydujących się na wykupienie ubezpieczenia na życie jest przekonana, że wypełnienie ankiety medycznej ma miejsce w każdym przypadku. Okazuje się jednak, że można znaleźć rodzaje ubezpieczeń, w których ankieta medyczna nie jest stosowana. Dzięki temu szansę na wykupienie polisy mają nawet te osoby, którym normalnie stan zdrowia uniemożliwiłby wykup ubezpieczenia na życie.

Ankieta medyczna ma dla towarzystwa ubezpieczeniowego naprawdę ogromne znaczenie. Pozwala oszacować ryzyko, które trzeba ponieść, decydując się na ubezpieczenie danej osoby. Nie oznacza to jednak,że w każdym przypadku jest stosowana. W niektórych sytuacjach rezygnacja z ankiety medycznej jest bowiem dla towarzystwa ubezpieczeniowego naprawdę opłacalna.

Ubezpieczenie bezterminowe direct

Znaczna część ubezpieczycieli, którzy mają w swojej ofercie polisę tego rodzaju, decyduje się na akceptowanie wniosków bez wypełniania przez osobę chcącą się ubezpieczyć ankiety medycznej. Wymagane nie są nawet żadne zaświadczenia lekarskie. Stan zdrowia nie ma w tym przypadku dla ubezpieczyciela większego znaczenia. Wiele osób nieco się zdziwi i zapyta, jak to możliwe? Czy takie rozwiązanie jest dla towarzystwa ubezpieczeniowego opłacalne? Okazuje się, że tak. Brak wymogów co do stanu zdrowia rekompensowany jest dość niską sumą ubezpieczenia. Dla niektórych osób może to stanowić sporą wadę. Niska suma ubezpieczenia to bowiem zawsze niezbyt wysokie odszkodowanie.

Ubezpieczenie grupowe

W większości zakładów pracy można wykupić tak zwane ubezpieczenie grupowe. W tym wypadku również nie wypełnia się ankiety medycznej. Ryzyko jest bowiem rozkładane na grupę osób, wśród których będą znajdowały się również osoby o doskonałej kondycji i świetnym zdrowiu. Ryzyko szacowane jest w tym wypadku na podstawie tablic statystycznych, którymi dysponują wszyscy ubezpieczyciele działający na terenie naszego kraju. Ubezpieczenia grupowe dostępne są jednak tylko i wyłącznie dla osób zatrudnionych w naprawdę dużych zakładach pracy.

Post Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *