Polisa na wakacje dla dzieci

Coraz mniej dzieci w naszym kraju spędza wakacje tylko w domu. Wiele z nich wyjeżdża na kolonie lub wakacje w kraju. Ale nie brakuje też takich, które wyjeżdżają za granicę. Wielu rodziców uważa (zresztą słusznie), że polisa od organizatora to za mało i decyduje się na wykupienie dodatkowej polisy. Jakie ubezpieczenie warto kupić dziecku na wakacje?

Ubezpieczenie kosztów leczenia

W przypadku, gdy rodzice wysyłają dziecko na kolonie czy obóz zorganizowany za granicą koniecznie powinni wykupić ubezpieczenie kosztów leczenia. Taka polisa to gwarancja, że w razie konieczności dziecko będzie mogło być leczone za darmo we wszystkich placówkach służby zdrowia na terenie kraju, w którym przebywa. Kupując ubezpieczenie kosztów leczenia warto zadbać również o to, aby gwarantowało ono zwrot ewentualnych kosztów transportu medycznego, a w przypadku wyjazdu w góry, również pokrycie kosztów ewentualnej akcji ratowników górskich.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

Nie można wykluczyć sytuacji, że dziecko niechcący złamie koleżance czy koledze nos, uszkodzi komuś telefon komórkowy czy podczas gry w piłkę wybije szybę. W takiej sytuacji rodzice muszą liczyć się z tym, że będą musieli zrekompensować wyrządzone przez dziecko szkody. W przypadku, gdy będą one miały miejsce poza granicami kraju, koszty odszkodowania mogą poważnie nadszarpnąć rodzinny budżet. Można się przed taki wydatkami zabezpieczyć kupując dziecku polisę OC; zakup tego ubezpieczenia warto rozważyć także, gdy dziecko będzie wypoczywało w kraju.

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków

W przypadku wyjazdów dzieci na wakacje jest ubezpieczenie, które naprawdę warto mieć. U dzieci o wszelkiego rodzaju urazy, na przykład złamania, jest wyjątkowo łatwo. Polisa NNW zapewnia w takich sytuacjach odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu.

Wymienione rodzaje ubezpieczeń należą do tych, które z pewnością każde wyjeżdżające na wakacje dziecko powinno mieć. Dodatkowo warto ubezpieczyć także sprzęt elektroniczny i sportowy, które dziecko zabiera ze sobą.

Dodaj komentarz