Podróżowanie po państwach unijnych

Podróżowanie w okresie wakacyjnym i nie tylko niesie ze sobą szereg zagrożeń. Aby móc zatem zwiększyć swój komfort psychiczny konieczne staje się posiadanie zabezpieczenia, którego zadaniem będzie ochrona w przypadku wystąpienia przykrych zdarzeń.

Zdając sobie sprawę z tego typu kwestii będziemy mogli wpłynąć na nasze samopoczucie podczas wyjazdu wobec czego warto jest z tego zdawać sobie sprawę. Należy na pewno uwzględnić pewne fakty, na które to z cała pewnością trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego pakietu. Nie bez znaczenia pozostaje zakres ochrony.

Świadczenia medyczne

Pamiętajmy, że w państwach unijnych jest oferowany w bardzo zróżnicowanym standardzie, a z kolei polski obywatel będzie otrzymywał świadczenia medyczne takie jakie są przewidziane dla obywatela państwa zdarzenia. Miejmy również na uwadze to, że prawo unijne mówi o prawie do opieki zdrowotnej i udzielaniu tzw. świadczeń koniecznych w natychmiastowych sytuacjach. Tym samym spowoduje to, że nie wszystkie sytuacje zagrożenia zdrowia będą mogły zostać objęte ochroną w ramach pomocy publicznej służby zdrowia. Ponadto w ramach środków publicznych nie wszystkie usługi medyczne są z nich w pełni pokrywane. W zdecydowanej większości krajów unijnych są pobierane dodatkowe koszty nierefundowane z kasy publicznej.

Dodatkowe opłaty

Warto dodać, że zazwyczaj częściowe opłaty za usługi medyczne, czy inne opłaty pośrednio związane z leczeniem np. koszty związane z przewozem karetką pogotowia ratunkowego w niektórych krajach, koszt wybranych medykamentów, opłaty za pokój o wyższym standardzie w szpitalu, czy też koszty żywienia pacjenta. należy również pamiętać, że wspomniane rozwiązania dotyczą leczenia w placówkach publicznych, natomiast część przypadków leczenia przebiega w placówkach niepublicznych, które są  w pełni lub znacznej części odpłatne. Niektóre usługi w publicznej służbie zdrowia okres oczekiwania pozostaje wyjątkowo długi. Służba zdrowia niektórych państw unijnych nie jest w pełni wydolna i oczekiwanie na jej reakcje są podobne do polskich realiów.  Ubezpieczenie podróżne wymaga dokładnego zapoznania się z warunkami zanim zapadnie decyzja o wyborze konkretnego rozwiązania.

Dodaj komentarz