Planowanie swoich inwestycji

Planowanie swoich inwestycjiJeżeli masz w zwyczaju planować różne rzeczy to na pewno pomysł planowania inwestycyjnego ci się spodoba. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mądrze zarządzać swoimi oszczędnościami i jednocześnie je pomnażać.

Na czym to polega?

Plan inwestycyjny to narzędzie przeznaczone do budowania kapitału poprzez inwestycje. Ten produkt umożliwia inwestowanie w kilku subfunduszach w tym samym czasie, przy czym nie wymaga regularnych wpłat – uczestnik wpłaca kapitał wtedy, kiedy chce. To także sposób na mądre ulokowanie oszczędności.

W kilku krokach

Oczywiście różne placówki oferują różne plany inwestycyjne, jednak idea jest ta sama – chodzi o pomnażanie twoich oszczędności ulokowanych w efektywnym produkcie. Nad inwestycjami czuwają specjaliści, którzy podejmują trafne decyzje tak, aby jak najlepiej pomnożyć kapitał. Przystąpienie do planu inwestycyjnego odbywa się w kilku krokach. Na początku analizujesz swoje potrzeby po to, aby w następnym etapie wybrać fundusze, w które chcesz zainwestować swoje oszczędności. Następnie wpłacasz składkę – możesz to zrobić tylko raz lub zdecydować się na wpłaty regularne. Ostatni krok to zarządzanie swoimi środkami w obrębie różnych funduszy. Środki możesz swobodnie przenosić na inne fundusze, nie płacąc podatku. Warto obserwować aktualne tendencje rynkowe, aby w odpowiedniej chwili zainwestować oszczędności w fundusz, który będzie przynosił lepsze zyski.

O czym należy pamiętać, decydując się na planowanie inwestycyjne?

Zazwyczaj plany inwestycyjne to produkty długoterminowe, zatem musisz mieć świadomość, że nie będziesz mógł korzystać ze środków przez co najmniej dwa lata. Plany inwestycyjne działają na zasadach funduszy parasolowych. Co to oznacza? Same korzyści. Możesz przenosić środki na inne subfundusze, które posiadają odmienną politykę inwestycyjną, a przy tym nie płacisz za to podatku. Plany inwestycyjne są dostosowywane do indywidualnych potrzeb klientów, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie – o ile oczywiście lubi planować swoje inwestycje.

Dodaj komentarz