Pełne zabezpieczenie kierowcy i pasażerów

 Kiedy będziemy wybierać ubezpieczenia dla naszego samochodu, powinniśmy się upewnić, że kupowana przez nas ochrona ubezpieczeniowa będzie rozciągała się także na pasażerów, którzy z nami podróżują, a do tego będzie obejmowała coś więcej, niż tylko same wypadki drogowe.

Ochrona rozszerzona

 Bardzo ważną kwestią jest obecnie to, by ubezpieczenia samochodowe typu NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków, obejmowały nie tylko to, co się stanie bezpośrednio w związku ze zdarzeniem drogowym, ale także odnosiły się do wszystkiego, co ma związek z samochodem. Okazuje się bowiem, że obrażenia, jakie najczęściej pokrywają typowe ubezpieczenia samochodowe, to zdarzenia spowodowane stłuczonym szkłem, nagłą zmianą kierunku poruszania się czy bezpośrednim czynnikiem mechanicznym w postaci maski drugiego samochodu. Ot, wypadki. W rzeczywistości większość szkód ma miejsce w czasie wsiadania, bo było ślisko i się przewróciliśmy, w czasie załadunku czegoś na bagażnik dachowy lub w związku z montowaniem przyczepki. Nie są to zwykle poważne zdarzenia, ale to właśnie je chcielibyśmy najczęściej likwidować. Nie mamy niestety takiej możliwości, bo ubezpieczenie tego nie obejmuje. Dobre ubezpieczenia to obejmują, więc zwracajmy na te kwestie uwagę przy zakupie.

Wszyscy pasażerowie muszą być chronieni

 Typowe ubezpieczenia samochodowe są skierowane na kierowcę jako osobę podstawową, ale powinny też obejmować pasażerów. Coraz częściej jest to standard i w ramach ubezpieczenia samochodowego NNW można liczyć na to, że w pełni zabezpieczeni będą także pasażerowie, chociaż trzeba mieć świadomość, że suma ubezpieczeniowa będzie odnosiła się do wszystkich osób równocześnie i jeśli obrażenia będą większe, może się ona wyczerpać. Co istotne, ubezpieczenia samochodowe mogą się odnosić tylko do ilości osób dopuszczalnej dla danego samochodu, więc jeśli w pojeździe pięcioosobowym znajdzie się część osób, jedna z osób nie będzie objęta ubezpieczeniem niezależnie od jego formy. Trzeba to mieć na uwadze.

My polecamy https://mtu24.pl/ .