Oszczędź na ubezpieczeniu na życie

Niektóre zakłady ubezpieczeń, które prosperują na rynku oferują zniżki dla klientów, którzy opłacają składki z częstotliwością roczną, półroczną lub kwartalne. Rzecz jasna im mniejszy jest podział składki na raty, tym większą zniżkę klient będzie w stanie otrzymać. Zmieniaj warunki umowy, kiedy tylko zmienią się Twoje potrzeby.

Musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że oferowane w dzisiejszych czasach polisy na życie są coraz to elastyczniejsze. Osoba ubezpieczona może zawierać szereg umów dodatkowych do umowy głównej. Możliwe staje się zabezpieczenie w razie inwalidztwa na skutek nieszczęśliwego wypadku czy w razie niezdolności do pracy. Musisz jednak pamiętać, że sytuacji w razie których możesz zostać ubezpieczony jest zdecydowanie więcej.

Zmiana sumy ubezpieczenia

Ponadto możliwe staje się zmienianie sumy ubezpieczenia w trakcie jej trwania. W końcu nasze potrzeby zmieniają się z roku na rok – wchodzimy na coraz to nowe etapy wobec czego poszerzanie możliwości polisy na życie jest bardzo dobrym pomysłem. Zdając sobie sprawę z podobnych ewentualności zdecydowanie łatwiej będzie dla nas wybrać najlepsze rozwiązanie ze wszystkich możliwych. Dlatego nie chowaj polisy do szafki i nie zapominaj o jej istnieniu. Coraz więcej zakładów ubezpieczeń pozwala swoim klientom w każdą rocznicę dostosowywać umowę do aktualnych potrzeb ubezpieczonego. W sytuacji, w której to potrzebujesz wyłącznie ochrony to dokonaj zakupu polisy typowo ochronnej. Uniwersalne polisy na życie pełniące zarówno funkcję ochronną, jak i inwestycyjną, są droższe niż polisy wyłącznie chroniące życie ubezpieczonego.

Konsultacja z doradca ubezpieczeniowym

Jeżeli potrzebujesz tylko ochrony, nie daj się namówić na polisę mieszaną. Możliwa jest również konsultacja z osobą posiadającą w temacie doświadczenie – doradca ubezpieczeniowy ma za zadanie dobór polisy tak aby spełniała ona nasze oczekiwania. Sugerując się tymi możliwościami zdecydowanie prościej będzie nam podjąć decyzję o wyborze konkretnego rozwiązania. Wiele cennych informacji możesz pozyskać ze stron internetowych.

Post Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *