Opcje dodatkowe polisy dla narciarzy

Ubezpieczenie narciarskie to świetny wybór dla wszystkich, którzy mają zamiar spędzić chociaż jakiś czas na stoku. Przed wyjazdem na zimowy urlop warto odwiedzić towarzystwo ubezpieczeniowe i wybrać naprawdę dobrą polisę. Warto wiedzieć, że dzisiaj agencje ubezpieczeniowe oferują swoim klientom pakiety składające się z rozmaitych opcji dodatkowych. Poniżej przedstawiamy te najbardziej popularne i jednocześnie najważniejsze.

Ubezpieczenie NNW

Popularne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to w przypadku narciarzy opcja obowiązkowa. Na stoku może przecież wydarzyć się bardzo wiele. Złamana noga czy ręka nie są niczym nadzwyczajnym. Wykupienie ubezpieczenia z opcją NNW gwarantuje w takich sytuacjach wypłatę odszkodowania.

Ubezpieczenie OC

Wielu osobom ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej kojarzy się przede wszystkim z posiadaniem samochodu. Tymczasem również w przypadku narciarzy można zdecydować się na taki rodzaj polisy. Wykupienie ubezpieczenia z opcją OC to pewność, że w przypadku zderzenia z innym narciarzem nie będziemy musieli obawiać się strat finansowych. Ewentualne żądania pokryje bowiem nasz ubezpieczyciel.

Ubezpieczenie Assistance

To opcja bardzo przydatna zwłaszcza w przypadku tych osób, które decydują się do kurortu dojechać własnym samochodem, a do przejechania mają naprawdę sporą ilość kilometrów. W przypadku awarii auta czy stłuczki ubezpieczyciel nie pozostawi nas bez pomocy. Liczyć można na pomoc drogową, samochód zastępczy, a nawet zapewnienie noclegu, jeżeli taka będzie potrzeba. Ubezpieczenie Assistance to również możliwość wykonania telefonu do infolinii ubezpieczyciela wówczas, kiedy potrzebny będzie nam na przykład adres najbliższej przychodni zdrowia.

Ubezpieczenie od kradzieży

Sprzęt narciarski nie kosztuje mało. W związku z tym warto zadbać, aby również i on był bezpieczny. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują dzisiaj polisy zapewniające odszkodowanie w przypadku kradzieży sprzętu narciarskiego. Trzeba jednak pamiętać, że żadne towarzystwo nie wypłaci pieniędzy wówczas, kiedy sprzęt zniknie nam na przykład sprzed schroniska.