Od czego zależy wysokość składki OC?

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma inną ofertę. Znajdują się w niej podobne produkty, ale poszczególne polisy, choć podobne mogą funkcjonować na zupełnie innych zasadach. Polisa OC w jednym towarzystwie może być tańsza nawet o kilkadziesiąt złotych niż w innym.

Wysokość, jaką przybiera składka OC zależy od wielu różnych czynników. Decydujący wpływ ma na nią to, jakiego dotyczy samochodu i kim jest jego właściciel. Nie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę te same wyznaczniki. Nie u wszystkich na przykład współwłaściciel wpływa na wysokość składki. Jednak istnieje szereg czynników, które biorą pod uwagę wszystkie towarzystwa.

Model i marka pojazdu, a wysokość składki

W każdym towarzystwie ubezpieczeniowym dla ubezpieczenia składki OC istotna jest marka i model pojazdu. Ważne jest to, ile samochód ma lat. Znaczenie ma również pojemność silnika. Na to jak kształtuje się składka OC wpływa również ilość zniżek, jakie na swym koncie posiada właściciel auta. Ich wartość zależy od czasu, jaki płaci on ubezpieczenie OC. Im jest on dłuższy, tym zniżki są większe. Poza tym duży wpływ na wyliczenie składki ma także sam kierowca. Jego wiek i to, jak długo posiada prawo jazdy, to elementy zasadnicze. Dla niektórych towarzystw młody wiek kierowcy, znacząco podnosi wysokość składki. Dlatego często młodzi kierowcy, ubezpieczają swoje pierwsze samochody na nazwisko rodzica, a sami staja się współwłaścicielami. Dzięki takiemu wybiegowi składka OC jest dużo niższa.

Porównanie ofert ubezpieczycieli

Dlatego tez wybierając ubezpieczenie OC, warto jest porównać oferty kilku firm ubezpieczeniowych, bo dzięki temu można wybrać najatrakcyjniejszą. Porównanie ofert możliwe jest również w Internecie, gdzie dużym powodzeniem cieszą się, stworzone specjalnie w tym celu, porównywarki ubezpieczenia OC. Na podobnej zasadzie można sprawdzić każdy inny rodzaj ubezpieczenia komunikacyjnego. Bez względu na to, czy interesuje nas polisa NNW czy AC. Niejednokrotnie oferty łączące kilka ofert, są rozwiązaniami najkorzystniejszymi. Dlatego czasem chcąc obniżyć wartość składki OC, warto w tym samym towarzystwie ubezpieczyć domu lub mieszkanie.

Dodaj komentarz