OC, AC czy assistance?

Nad tym czy wykupić OC, żaden właściciel zastanawiać się nie musi. To jego obowiązek. Każdy samochód musi mieć polisę OC. Poza nią może być dodatkowo ubezpieczony. Ale jak? I po co?

Ubezpieczenia samochodu dostosowane są do potrzeb jego właściciela. Każda dodatkowa polisę dla samochodu można zawrzeć wszędzie tam, gdzie wykupuje się OC. Często połączenie kliku polis, u jednego ubezpieczyciela, jest rozwiązaniem ekonomiczniejszym, niż na przykład wykupywanie polisy dodatkowej niezależnie od polisy OC. Po co dodatkowo ubezpieczyć samochód? Przede wszystkim po to, by zapewnić mu jeszcze lepsza ochronę, a nam ułatwić korzystanie z auta.

Ochrona samochodu

Co zapewni lepszą ochronę naszemu samochodowi? Nie tylko garaż i blokada na kierownicę, zabezpieczająca przed kradzieżą. Dobrym sposobem na to będzie właśnie ubezpieczenie AC. To skrót od autocasco. Autocasco, to dobrowolne ubezpieczenie, które chroni samochód przed kradzieżą. Ubezpieczyciel gwarantuje wypłatę odszkodowań również w przypadku uszkodzeń i zniszczeń. Jakiego rodzaju zniszczenia mogą wchodzić w grę? Na pewno wszelkie uszkodzenia powstałe wskutek wypadków. Ale i wszystkie inne. Jeśli złośliwe dziecko sąsiada, porysowało nam drzwi od auta, ubezpieczenie zwróci nam za ich polakierowanie.

Zarysowania karoserii

O podobne zarysowania nie trudno i na coraz bardziej zatłoczonych parkingach. Dlatego zakupienie AC rozważa coraz większa ilość posiadaczy samochodów. Ciekawym rodzajem ubezpieczenia jest ubezpieczenie assistance. To również dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne, które zapewnia pomoc techniczną na drodze. Każdy, kto jeździ samochodem, wie, że na drodze może zdarzyć się wszystko. Nie koniecznie nawet wypadki, ale zwykłe awarie ze strony samochodu. Ponadto, assistance zapewni nam pomoc nawet w tak błahych sytuacjach, jak brak paliwa w baku czy pęknięta opona. Dodatkowe ubezpieczenie samochodu niewątpliwie ułatwia życie każdego kierowcy. Objęcie samochodu dodatkowymi ubezpieczeniami, może również zadecydować o jego wartości. Wszelkie naprawy objęte AC i assistance gwarantują naprawę przy użyciu tylko oryginalnych części.

Dodaj komentarz