O kosmetykach przeciwzmarszczkowych pod oczy

Nowoczesne kremy przeciwzmarszczkowe pod oczy działają jak zabieg w gabinecie kosmetycznym. Dzięki nim nasza skóra wokół oczu może być znowu gładka i promienna.

Jakich składników szukać w najnowszych kosmetykach przeciwzmarszczkowych?

Czytając etykietę należy zwrócić uwagę czy w kremie i serum pod oczy jest kwas hialuronowy. Dobre kosmetyki najnowszej generacji zawierają również roślinne komórki macierzyste. W ich składzie są także inne składniki z listy substancji, które w walce ze zmarszczkami są wyjątkowo skuteczne: neuropeptydu oraz argirelina. To, że kremy najnowszej generacji mogą zastąpić zabiegi odmładzające zostało udowodnione nie tylko w badaniach na komórkach (in vitro), ale również w badaniach in vivo czyli na grupie ochotniczek. Efekty, które przynosi regularne stosowanie kosmetyków przeciwzmarszczkowych pod oczy zostały porównane z tymi, które osiągano stosując zastrzyki jadem kiełbasianym (toksyna botulinowa) albo laserem frakcyjnym CO2. Jedyna różnica polega na tym, że efekty zabiegów w gabinecie są widoczne od razu, a efekty stosowania kremu widoczne są dopiero po 3 miesiącach.

Jak wzmocnić ich działanie?

Działanie kremów przeciwzmarszczkowych pod oczy można wspomóc wykonując po ich aplikacji rano i wieczorem automasaż. Taki masaż wykonujemy od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka oraz od nasady brwi do skroni. Pod oczy możemy stosować także serum do twarzy; po serum zamiast przeciwzmarszczkowego kremu pod oczy sięgamy raz na 3 miesiące. Pamiętajmy jednak, że serum to kosmetyk o bardzo silnym działaniu. Dlatego stosując go pod oczy po raz pierwszy, aplikujmy go bardzo ostrożnie nanosząc tylko na bardzo małą powierzchnię skóry – serum może podrażnić bardzo delikatną skórę wokół oczu.

Stosując nowoczesne kosmetyki przeciwzmarszczkowe pod oczy można trochę cofnąć czas i usunąć kurze łapki. Minusem ich stosowania jest to, że na efekty trzeba trochę poczekać; zmarszczki nie znikną natychmiast tak jak po zastrzykach z botoksu. Efekty pojawiają się po 3 miesiącach.

Dodaj komentarz