Najlepsze ubezpieczenie ac – jak je znaleźć?

Ubezpieczenie autocasco to gwarancja wypłaty odszkodowania za skradziony samochód. Czy aby na pewno? Okazuje się, że nie ma nic bardziej mylnego! Próbując zaoszczędzić, można wiele stracić. Zwróć uwagę na kilka ważnych aspektów, które pozwolą Ci ominąć najczęściej stosowane kruczki w polisach ubezpieczeniowych.

Podczas wyboru ubezpieczenia autocasco należy sięgnąć po Ogólne Warunki Ubezpieczenia. To właśnie w tym dokumencie znajdą się wszystkie informacje na temat polisy oraz haczyki, na które ubezpieczyciel będzie chciał nas złapać.

Istotne czynniki

Warto jest wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych czynników, które będą decydować w dużej mierze o satysfakcji z dokonanego przez nas wyboru. Mieszkańcy mniejszych miejscowości są w mniejszym stopniu narażeni na wystąpienie kolizji na drodze niż, np.: mieszkańcy Warszawy, Wrocławia czy Krakowa. Okazuje się, że jako mieszkaniec mniejszej miejscowości zapłacisz średnio o 270 zł mniej niż większego miasta.

Ponadto wiek idzie w parze z doświadczeniem – podobne założenia można obserwować u Towarzystw Ubezpieczeniowych. Czterdziestolatek z dwudziestoletnim stażem za kierownicą średnio zapłaci o 3200 zł mniej niż jego dwudziestoletnie dziecko. Jeżeli więc jesteś początkującym kierowcą, który dopiero zaczyna swoją przygodę z ubezpieczeniami to perspektywa skorzystania z polisy za kilka tysięcy na pewno szokuje.

Polisa na rodzica

Jeżeli nie dysponujesz podobnymi środkami to zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem będzie jeżeli Twój rodzic weźmie ubezpieczenie samochodu na siebie. Możliwe staje się wzięcie polisy ubezpieczeniowej na rodzica, który jednocześnie uwzględni swoje dziecko w polisie jako kierowcę pojazdu. Tym sposobem możliwe staje się zaoszczędzenie różnicy. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zwane również ubezpieczeniem oc jest obowiązkowe i jego zakres ochrony jest stały.

Jeżeli zależy Ci na zabezpieczeniu się w dodatkowy sposób to zdecydowanie korzystniej jest zwiększyć zakres ochrony. Mając na uwadze podobne kwestie z całą pewnością korzystne będzie podjęcie właściwej decyzji. Postarajmy się więc czerpać korzyści płynące z tego faktu a na pewno przyniosą one satysfakcjonujące nas rezultaty.