Masz samochód-ubezpiecz go!

Samochód, kiedyś obiekt marzeń, dzisiaj w zasięgu ręki przeciętnego Kowalskiego. Oczywiście nie każdego stać na każdy samochód, ale każdy może posiadać jakiś samochód.

Na miarę jego możliwości. Bez względu na to, czy jeździmy mercedesem z salonu, czy leciwym tico, odkupionym od sąsiada, naszym obowiązkiem jest, posiadać odpowiednie ubezpieczenie samochodu. Każdy samochód musi mieć polisę OC. To warunek niezbędny, by mógł funkcjonować. Nieważne, czy samochód jest sprawny i jeździ, czy stoi w opłakanym stanie na podwórku, musi mieć wykupione OC.

Pomoc techniczna na drodze

Polisa OC to rodzaj ubezpieczenie, który wiąże się z tym, iż samochody i ich kierowcy, bardzo często stają się uczestnikami wypadków. Ruch drogowy jest tak wzmożony, że względy bezpieczeństwa i troska o własne życie, wymuszają obowiązek posiadania ubezpieczenia auta. Obowiązkowo musi ono posiadać polisę OC. Poza nią może być ubezpieczone dodatkowo. Dodatkowa polisa dla samochodu jest między innymi ubezpieczenie assistance. Ten rodzaj ubezpieczenia zapewnia pomoc techniczną na drodze. Niespodziewana awaria czy przebita opona objęte są serwisem gwarancyjnych. Ubezpieczyciel może nam nawet dowieźć paliwo, jeśli zabraknie nam go w miejscu, gdzie do najbliższej stacji paliw, mamy kilka kilometrów.

Auto zastępcze

W szczególnych przypadkach ubezpieczyciel zapewnia nam wypożyczenie auta zastępczego. Nieobowiązkowym rodzajem ubezpieczenia jest również ubezpieczenie AC. Warto o nim pomyśleć, gdy mamy wartościowe auto. Wszelkie uszkodzenia czy zniszczenia, obejmuje takie ubezpieczenie. Przy czym dodatkowo gwarantuje, iż wszelkie naprawy zostaną dokonane przy użyciu oryginalnych części i serwisach. Dzięki temu auto nie straci na wartości. Dodatkowe polisy, to niewątpliwie dodatkowe koszty dla posiadacza samochodu. Jednak w pewnym stopniu zapewniają one bezpieczna i spokojna jazdę. Sposobem na obniżenie kosztów ubezpieczeń dodatkowych jest wykupywanie ich w pakietach, dzięki którym ostateczna cena jest niższa. My nie tracimy na nią majątku, a mamy pewność całkowitej ochrony.

Dodaj komentarz