Leasing atrakcyjnym sposobem na sfinansowanie służbowego samochodu

Obecnie na wyposażeniu praktycznie każdej firmy znajduje się przynajmniej jeden służbowy samochód. Możliwości sfinansowania zakupu nowego służbowego auta jest obecnie wiele. Do rozwiązań, które zasługują na uwagę zalicza się leasing.

Co warto wiedzieć o tej formie finansowania służbowych samochodów?

Z punktu widzenia przepisów prawa, leasing samochodów określany jest jako umowa nazwana. Umowa ta polega na odpłatnym użyczeniu samochodu. Oczywiście umowa jest zawiera na określonych warunkach i obowiązuje przez ściśle określony czas. Leasing na samochód najczęściej jest wybierany przez przedsiębiorców. I do nich kieruje swoje usługi jedna z firm leasingowych, którą jest spółka Santander Consumer Multirent. Przygotowana przez tę spółkę oferta leasingowa adresowana jest do bardzo różnej wielkości firm. O wzięcie samochodu w leasing za jej pośrednictwem mogą ubiegać się makro przedsiębiorstwa, klienci korporacyjni oraz małe i średnie firmy. Specjalnością spółki jest leasing operacyjny. Jest on bardzo korzystny dla firm. W koszty uzyskania przychodu mogą bowiem w tym przypadku zostać wliczone wszystkie raty leasingowe łącznie z czynszem inicjalnym oraz koszty eksploatacji pojazdów. Również podatek VAT w przypadku leasingu operacyjnego jest rozliczany bardzo korzystnie. Wszystkie formalności związane z leasingiem trwają bardzo krótko. Można je dopełnić bez konieczności wychodzenia z domu. Nawet podpisanie umowy odbywa się w czasie wideokonferencji.

Jakie samochody mogą być przedmiotem leasingu?

Santander Consumer Multirent wychodzi naprzeciw oczekiwaniom bardzo różnych grup potencjalnych klientów. Służbowy samochód może być finansowany w tej firmie przez okres 5 lat. Przedmiotem umowy mogą być nie tylko samochody nowe, ale także używane. W przypadku samochodów używanych ich wiek nie powinien wynosić więcej jak 5 lat. Co ważne, spółka leasinguje również samochody używane sprowadzone z krajów należących do UE. Przedmiotem umowy mogą być zarówno samochody osobowe jak i dostawcze.

Leasingowanie samochodów służbowych cieszy się rosnącą popularnością.