Lakierobejca na różne powierzchnie

Lakierobejca jest bardzo ceniona ze względu na jej łatwość zastosowania na wielu powierzchniach. Stanowi ona połączenie klasycznej bejcy z lakierami, co w praktyce oznacza, że jest środkiem impregnującym drewno, który w dodatku sprawi, że końcowy efekt będzie posiadał warstwę lakieru w sposób mechaniczny zabezpieczając znajdujące się pod nim drewno.

Pojawia się w tym miejscu pytanie, z jakimi podłożami poradzi sobie lakierobejca, ponieważ wiele osób chciałoby tego typu produkty traktować niczym farby aplikowane bezpośrednio na rdzę, czyli bez żadnego przygotowania powierzchni.

Zabrudzenia niezwiązane z powierzchnią

Problem zabrudzeń to głównie problem elementów pozostających na zewnątrz budynku. Z całą siłą trzeba podkreślić, że lakierobejca na zewnątrz nie będzie w stanie pokryć żadnych elementów luźno związanych z podłożem. Oznacza to przede wszystkim typowe zabrudzenia, czyli na przykład zachlapanie błotem lub różnego rodzaju grzyby, pleśnie i porosty, jakie mogą się pojawić na drewnie. Wszystkie tego typu substancje muszą zostać usunięte z drewna, bo w przeciwnym razie malowanie będzie wyjątkowo nieskuteczne.

Szpachle i lakiery

Lakierobejca na zewnątrz zazwyczaj w instrukcji obsługi posiada informację, że powierzchnie szpachlowane nie będą nią odpowiednio zabezpieczone. Związane jest to z faktem, że bejca z lakierobejcy wnika w drewno zgodnie z ego strukturą, a ta jest w sposób oczywisty zaburzona przez szpachlowanie. Nie jesteśmy jednak na straconej pozycji, bo wszystko dookoła będzie odpowiednio zabezpieczone. Zazwyczaj największym problemem jest to, że pod lakierobejcą szpachla jest zazwyczaj mocno widoczna.

Pokrycie lakieru

Jeśli chodzi o lakiery, stanowią one poważną barierę dla lakierobejcy, ponieważ składniki oleiste nie będą w stanie przenikać przez powierzchnię lakieru, co po prostu oznacza, że drewno nie będzie chronione. W kwestii połączenia z lakierem nie ma większego problemu, jeśli stosuje się produkt tego samego producenta. Uzyska się po prostu grubszą warstwę lakieru.

Dodaj komentarz