Kto powinien mieć AC?

Nad sensem posiadania polisy OC nie zastanawia się nikt. Każdy, kto choć raz miała wypadek czy stłuczkę drogową wie, że dzięki OC, zdecydowanie łatwiej ponieść jej konsekwencje.

Poza tym OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Nie bez przyczyny zresztą. Poza nim rynek ubezpieczeń ma w swojej ofercie wiele dodatkowych ubezpieczeń samochodu. Jednym z nich jest ubezpieczenie AC. Ubezpieczenie to określane jest inaczej jako autocasco. Przedmiotem jego ochrony jest zabezpieczenie auta w razie sytuacji, w których może on ulec zniszczeniu lub uszkodzeniu. W razie wypadków polisa AC gwarantuje wypłatę odpowiednio wysokiego odszkodowania.

Szerszy zasięg ubezpieczenia AC

Poza tym ubezpieczenie AC ma nieco szerszy zasięg. Obejmuje ono zniszczenia samochodu doznane niekoniecznie w razie wypadku. Ubezpieczenia AC gwarantują wypłatę odszkodowania również w sytuacji, kiedy nasz samochód zostanie na przykład porysowany przez osiedlowych wandali. Przyczyna wypłaty odszkodowania z tytułu AC może być również wybita szyba czy urwane lusterko. Polisa AC gwarantuje odszkodowania za szkody poczynione naszemu autu przez osoby trzecie. Ubezpieczenie AC przewiduje również ochronę samochodu przed kradzieżą. Zakłada zwrot jego wartości w razie nieodnalezienia. Jest ono dość chętnie wykupywane przez kierowców, tym bardziej przez posiadaczy wartościowych aut.

Mała opłata za ubezpieczenia OC AC

O jego popularności decyduje również fakt, że decydując się na ubezpieczenie OC AC w ramach jednej polisy, płacimy za nie naprawdę niewysoka opłatę. Składka takiego ubezpieczenie jest niedużo wyższa niż składka samego OC. Bardzo często zdarza się bowiem, iż do ustalenia składki AC ubezpieczyciele stosuje te same zniżki, które kierowca posiada dla OC. Chcąc zatem zyskać dodatkowe zabezpieczenie dla swojego samochodu, warto wziąć pod uwaga polisę autocasco. Jej jednorazowe wykupienie, nie wymusza wykupienia go za rok. Decyduje o tym sam kierowca. Jest to ubezpieczenie dobrowolne, ale niezwykle przydatne. Jego posiadanie ma zdecydowanie więcej korzyści, niż moglibyśmy sobie to wyobrazić.

Dodaj komentarz