Kredyty samochodowe. Na co zwrócić uwagę

Kredyty samochodowe. Na co zwrócić uwagę

Kredyty samochodowe to coraz popularniejszy instrument oferowany nam przez banki celem zakupu wymarzonego samochodu. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w tym krótkim wpisie.

Przede wszystkim musimy wiedzieć, że choć teoretycznie kredyt możemy wziąć na samochód nowy, jak i używany to w praktyce bank określa nam maksymalny wiek auta. Oznacza to, że mamy małe szansę kupić samochód, który ma więcej niż dziesięć lat na kredyt. Bank doskonale zdaję sobie sprawę, że nawet kiedy wóz będzie zabezpieczeniem kredytu to po czterech, czy pięciu latach spłaty będzie on już de facto wrakiem. Zanim zatem weźmiemy kredyt samochodowy, porównajmy sobie oferty wszystkich banków, biorąc pod uwagę takie zmienne jak wartość samochodu, jego wiek oraz okres, na który chcemy zaciągnąć zobowiązanie.

Jeżeli kupujemy samochód od osoby fizycznej, musimy przynieść do banku pełen komplet dokumentów związanych ze statusem auta i jego charakterystyką

Mowa tu o kserokopii karty pojazdu oraz samej umowie kupna – sprzedaży. Jeśli jednak samochód kupimy w komisie czy u dilera wszystkie formalności załatwi za nas sprzedawca. Najprawdopodobniej będziemy też mogli skorzystać z promocji w postaci kredytu bez odsetek czy darmowego pakietu ubezpieczeń. Te ostatnie bank będzie od nas wymagał przy każdym kupnie auta.

Większość z nas o każdy kredyt dowiaduje się w banku, w którym posiada konto osobiste

W wielu wypadkach to optymalne rozwiązanie, bo bank znając klienta, może nam zaoferować warunki, których próżno byśmy szukali gdzie indziej. Nie jest to jednak regułą. Dlatego po otrzymaniu oferty z rodzimego banku, warto na wszelki wypadek porównać ją z propozycjami innych placówek bankowych. Pamiętać też musimy, że kredyty samochodowe to zabezpieczenia. Bank będzie od nas wymagał zapłacenia ubezpieczenia autocasco, a także zastawu rejestrowego lub przewłaszczenia. Tylko od banku zależy, która forma zabezpieczenia zostanie zastosowana. Rada jest oczywista. Idziemy po kredyt samochodowy tam, gdzie zabezpieczenia są najmniej niekorzystne.

Post Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *