Kredyt samochodowy szansą na spełnienie marzeń

Kredyt samochodowy szansą na spełnienie marzeń

Brak samochodu we współczesnym świecie może stanowić niemały problem komunikacyjny, zwłaszcza w przypadku osób mieszkających w mniejszych miejscowościach.

Wiadomo jednak, że zakup auta, zwłaszcza nowego, to spory wydatek, dla wielu osób stanowiący przeszkodę nie do pokonania. W tej sytuacji warto rozważyć alternatywne rozwiązanie, czyli kredyt samochodowy.

Jak uzyskać kredyt samochodowy?

Kredyt samochodowy to produkt finansowy o charakterze pożyczkowym, przeznaczony na określony cel, czyli zakup samochodu. Pozyskane w ramach kredytu środki mogą być przeznaczone zarówno na zakup nowego samochodu, jak i auta używanego, co ważniejsze, inwestor nie musi wykazywać środków własnych. Należy jednak pamiętać, że samochody używane nie mogą być starsze niż dwunastoletnie w momencie zakupu.

O kredyt samochodowy może ubiegać się każdy, kto posiada szeroko rozumianą zdolność kredytową, czyli stałe źródło dochodu. Istnieje także możliwość współkredytowania kredytu przez inną osobę, także niespokrewnioną i nie będącą współwłaścicielem auta. Okres kredytowania może wynosić nawet 96 rat.

Dokumentacja

Ubiegając się o kredyt samochodowy należy przedłożyć w banku dowód tożsamości, a także zaświadczenie o dochodach – w tym momencie warto podkreślić, że banki akceptują wszystkie formy dochodu, także umowy cywilnoprawne oraz dochody uzyskiwane z zagranicy.

Weryfikacji zdolności kredytowej dokonuje bank, procedura ta trwa często bardzo szybko, dzięki czemu kredyt samochodowy można uzyskać nawet w ciągu jednego dnia.

Należy jednak pamiętać, że zakupione na kredyt auto pod względem prawnym do momentu spłaty zadłużenia stanowi własność banku, co w praktyce oznacza, że użytkownik auta nie może dokonać jego sprzedaży bez zgody banku, konieczne jest także posiadanie obowiązkowej polisy OC oraz dokonywanie regularnych przeglądów technicznych. Pożyczkobiorca zobligowany jest także do systematycznej spłaty rat kredytowych, bez względu na to, czy są raty miesięczne, raty balonowe (płatne raz w roku) lub spłata kredytu w postaci rat miesięcznych i ostatniej balonowej.

Całkowita spłata zadłużenia jest równoznaczna z przejęciem pełnych praw do samochodu przez użytkownika pojazdu.

Post Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *