Kosmetyki inspirowane azjatyckim stylem pielęgnacji

Mieszkanki krajów azjatyckich mają jasną, gładką i napiętą cerę do późnej starości. W dbaniu o cerę ważne są kosmetyki, które czerpią przede wszystkim z natury. Jakie składniki można znaleźć w  tych kosmetykach?

Jedwab

Hydrolizowane białko jedwabiu używane jest do produkcji kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Wnika ono do głębokich warstw skóry, nawilża nie tylko naskórek. W efekcie zapewnia lekki lifting. W kosmetykach stosowane są również większe cząsteczki jedwabiu: proteiny. Tworząc na powierzchni skóry delikatną jakby błonkę chronią ją przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz. Pomagają utrzymać w skórze odpowiedni poziom wilgoci. Proteiny i hydrolizowane białko jedwabiu są stosowane w kremach do rąk, balsamach do ciała, maskach do włosów.

Zielona herbata

Stosowana jest w kosmetykach do pielęgnacji cery poszarzałej, tłustej, zniszczonej. Dzięki temu, że zawiera garbiki działa odświeżająco i bakteriobójczo, zwęża także rozszerzone pory. Kosmetyki z zieloną herbatą sprawdzają się do pielęgnacji cery trądzikowej: przyspieszają regenerację naskórka, który został przez trądzik uszkodzony. Zielona herbata ma również właściwości odmładzające. Używana jest także w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji delikatnej skóry pod oczami, gdyż zmniejsza obrzęk powiek.

Białe kwiaty

Są niezastąpionym składnikiem w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji cery podrażnionej oraz z trądzikiem różowatym. Sprawdzają się również z przypadku pielęgnacji cery ze skłonnością do powstawania przebarwień. Wyciąg z białych kwiatów ma również właściwości nawilżające.

Inne składniki

W kosmetykach, które zostały zainspirowane azjatyckim stylem pielęgnacji mogą znaleźć się również na przykład proteiny ryżu. Białka te pomagają usunąć pierwsze oznaki starzenia się skóry. Mają właściwości nawilżające, wygładzają naskórek. Są dodawane do kosmetyków przeciwzmarszczkowych oraz produktów do kąpieli. Popularnym składnikiem jest także zawierająca fitoestrogeny soja. Zapobiegają on suchości i utracie elastyczności skóry.

Dodaj komentarz