Korektory, które ukryją sińce pod oczami

Nowoczesne korektory mogą zatuszować nie tylko zaczerwienienia. Można nimi zamaskować również sińce pod oczami. Jakie korektory zrobią to najbardziej skutecznie?

Dzisiaj mamy do wyboru dwa rodzaje produktów o wszechstronnym działaniu. Zacierają one granice między pielęgnacją a makijażem. Wśród tych kosmetyków do wyboru mamy między innymi krem pod oczy, do którego dodany został korektor. Zamaskuje on cienie pod oczami w sposób natychmiastowy. Jednocześnie dostarczy składników, które poprawią mikrokrążenie i zwężą naczynka krwionośne. W efekcie nie tylko zamaskujemy nimi cienie, ale także zatroszczymy się o delikatną skórę wokół oczu. Ten rodzaj kosmetyku używa się pod podkład.

Do zamaskowania cieni pod oczami możemy użyć także pielęgnacyjnego korektora

Największa różnica między nim a kremem pielęgnacyjnym z korektorem polega na tym, że korektor ma mniejsze właściwości pielęgnacyjne, ale za to lepsze właściwości kryjące. Korektor ma postać długopisu z pędzelkiem. Używamy go na podkład. Oba kosmetyki aplikuje się tak samo: najpierw nanosi się niewielką ilość pod oczy, a potem delikatnie wklepuje się go palcami. Przed nałożeniem kremu z korektorem czy samego korektora pielęgnującego, warto zaznaczyć skórę pod brwią rozświetlaczem. Z kolei wewnętrzny brzeg dolnej powieki warto pomalować białą kredką.

Biała kredka na linii wodnej optycznie powiększa oko, w połączeniu z rozświetlaczem doskonale rozświetla oko

Warto wiedzieć, że cieniutkie żyłki, które mimo nałożenia kosmetyku nadal są widoczne u nasady nosa czy w wewnętrznych kącikach oczu, można zamaskować niewielką ilością rozświetlacza w cieniu. Wystarczy nabrać go na opuszek palca i dotknąć problematycznego miejsca. Pielęgnację warto uzupełnić stosując na noc krem pod oczy dla cery naczynkowej. Stosowany regularnie sprawi, że z czasem poranne zasinienia będą znacznie mniejsze.

Aby zmniejszyć widoczność cieni pod oczami nie musimy koniecznie decydować się na zabieg w gabinecie kosmetycznym. Możemy najpierw wypróbować kosmetyki.

Dodaj komentarz